Wydanie nr 158/2020, Sobota 6.06.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Norberta, Dominika, Benignus, Gerarda, Symeon, Więcerad, Laurenty, Gerard, Klaudiusz, Norbert, Paulina, Kandyda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nowe możliwości rozwojowe szkół powiatu malborskiego - z Erazmusem do Włoch

Nowe możliwości rozwojowe szkół powiatu malborskiego - z Erazmusem do Włoch fot. www.powiat.malbork.pl
Znamy już wyniki konkursu ogłoszonego przez Narodową Agencję Programu Erasmus+ !

Powiat Malborski pozyskał 55 726,00 euro na realizację staży zagranicznych we Włoszech, dzięki którym uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4  będą mieli okazję pracować w międzynarodowym przedsiębiorstwie. W ramach projektu pn. Europejskie praktyki wizją przyszłości” młodzież ucząca się w zawodach technik logistyk, technik ekonomista, technik elektronik oraz technik mechanik będzie miała możliwość zdobycia nowej wiedzy i umiejętności. Udział w projekcie pozwoli na podniesienie kompetencji zawodowych, interpersonalnych, językowych, a także wpłynie na  rozwój osobisty, a w konsekwencji zwiększy ich szansę na zdobycie zatrudnienia oraz umożliwi przeniesienie pozytywnych wzorców na lokalny grunt. W ramach działań projektowych zaplanowano m.in. przygotowanie pedagogiczne, kulturowe oraz językowe. Partnerem projektu jest organizacja YouNet, organizacja, która posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie wsparcia i zarządzania projektami mobilności. Rekrutacja uczniów zaplanowana jest na wrzesień 2019 roku.
Szczegółowe informacje dotyczące projektu umieszczane będą na stronach szkół oraz Powiatu Malborskiego.

Info: Starostwo Powiatowe w Malborku

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.