Wydanie nr 189/2020, Wtorek 7.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Benedykt, Pompejusz, Sędzisława, German, Antoni, Cyryl, Wilibald, Metody, Estera
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zmiana trenera w Pomezanii?

Zmiana trenera w Pomezanii? fot. pixabay.com
Jak co roku, kibice w Malborku mocno wierzyli w awans klubu do IV ligi. Pod wodzą nowego trenera, Michała Anslika, zawodnicy mieli w końcu wyjść z okręgówki - poziomu, który najzwyczajniej nie przystoi drużynie z takim zapleczem jak Pomezania. Ostatni mecz na szczycie z Karsinem brutalnie sprowadził malborskich fanów piłki nożnej na ziemię.

Początek sezonu był naprawdę obiecujący. Nic dziwnego, że wiara w zespół Anslika była ciągle żywa. W zeszły weekend na stadionie przy Toruńskiej odbyło się najważniejsze spotkanie sezonu, wspomniane już starcie z Gwiazdą Karsin. Chyba nawet w najgorszych scenariuszach nikt nie zakładał, że gospodarze zostaną zmieceni z powierzchni murawy. Słowo blamaż to za mało, żeby odzwierciedlić skalę porażki 0:7. Wygląda na to, że ta klęska przelała czarę goryczy.

Z informacji uzyskanych od osoby z otoczenia drużyny dowiedzieliśmy się, że po meczu z Gwiazdą w szatni Pomezanii doszło do ostrej sprzeczki pomiędzy niektórymi zawodnikami. Oczywiście nie można się dziwić, że emocje buzowały, skoro piłkarze najprawdopodobniej zaprzepaścili starania całego sezonu i to jeszcze w tak "efektownym" stylu. Okazuje się jednak, że atmosfera w drużynie nie była kolorowa od dłuższego czasu. Jak udało nam się ustalić, grupa graczy była mocno niezadowolona z metod pracy trenera Anslika. Niektórzy zapowiedzieli, że nie zamierzają grać pod jego wodzą. Trudno budować awans w takich warunkach. O ile do tej pory wyniki broniły trenera, tak teraz nie ma miejsca na usprawiedliwienia.

Skontaktowaliśmy się z prezesem Pomezanii, Radosławem Rabendą, który wyznał, że zarząd klubu podjął odpowiednie kroki, żeby zaradzić sytuacji po klęsce z Karsinem. Dodał, że jeszcze przed sobotnim meczem możemy się spodziewać oficjalnego oświadczenia Pomezanii w sprawie trenera. Czy dni Michała Anslika na malborskiej ławce są już policzone? Odpowiedź poznamy już wkrótce. Ewentualna zmiana szkoleniowca nie zwiększy szans Pomki na awans, jest już na to po prostu za późno. Nie zmienia to faktu, że toksyczne relacje trenera z zawodnikami, a przede wszystkim niepodołanie misji wyprowadzenia Malborka o poziom wyżej, nie mogą pozostać bez zdecydowanej reakcji. Kolejną kwestią jest to, czy potencjalna zmiana trenera wystarczy, żeby rozwiązać problemy klubu? W Malborku już niejednokrotnie dochodziło do zmian na trenerskiej ławce, jednak nie przyniosło to żadnych efektów. Jest wielce prawdopodobne, że klub potrzebuje o wiele bardziej gruntownych zmian niż wymiana pojedynczej osoby. Na ten moment można otwarcie przyznać, że Pomezania od lat stoi w miejscu, a jak powszechnie wiadomo, kto stoi w miejscu, tak naprawdę się cofa.  Powyższy temat z pewnością rozwiniemy po klubowym oświadczeniu.

Michał Kruczkowski
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Piłka nożna


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Grom
Grom 01.06.2019, 15:07
Kwiatek cudotwórca czeka na angaż!!!
Weteran,oldboy jak zwał to zwał
Weteran,oldboy jak zwał to zwał 01.06.2019, 12:21
Pamiętam czasy gdy robiliśmy awans do 3 ligi też nie było kasy.A zaplecze to boczne boisko na Toruńskiej i Polana.Trener bardzo ważna osoba plus grupa ludzi, którzy chcą grać i coś osiągnąć. Pozdrawiam.
zawodnik Pomezanii
zawodnik Pomezanii 31.05.2019, 13:29
TV Malbork to od jakiegoś czasu łowcy sensacji i to tanich sensacji. TYLKO POMKA!
M.
M. 01.06.2019, 08:52 (odpowiedź do zawodnik Pomezanii)
To nie jest sensacja ,a prawda! Koniec współpracy z trenerem - http://www.pomezania…
kopacz
kopacz 31.05.2019, 07:27
Widać, że artykul ma uderzyć w trenera i przy okazji w klub a wybiela zawodnikow ktorych kazdy widział w meczu z Karsinem i kazdy sam wyciaga wnioski, wy sie cieszcie że macie tych działaczy bo z takim sianem porownywalnym do Starego Pola i 5 krotnie mniejszym niz w Nowym Stawie cud ze to funkcjonuje i to całkiem dobrze patrząc na pion juniorski i mlodzieżowy, seniorzy zeby awansować musza miec kase nawet w takiej smiesznej lidze, wyjscia sa dwa albo kasa albo serce. Głowa do góry i grajmy w jeden drużynie dla Malborka
michał_kruczkowski
michał_kruczkowski 31.05.2019, 08:48 (odpowiedź do kopacz)
Artykuł nie miał na celu ataku na klub, a myślę, że opisy meczu jako "klęska" czy "blamaż" same za siebie pokazują, że zawodnicy się nie popisali, więc o ich wybielaniu też nie ma mowy. Tak naprawdę w artykule przedstawione zostały realne sytuacje, które mają miejsce. Jeżeli kogoś bolą lub uderzają fakty, to tym bardziej pokazuje, że zmiany są potrzebne. Wiadomo, że wszyscy chcemy dla klubu awansu. Otwarta dyskusja o obecnej sytuacji, a przede wszystkim podjęcie konkretnych kroków, są konieczne.
Seba
Seba 31.05.2019, 06:45
Raczej władze miasta do wymiany! żeby klub zrobił awans potrzebny jest chajs a póki tego nie będzie możemy się pożegnać z awansem bo nikt nie będzie grał za frajer , a to legendarne „zaplecze” trzeba jakos utrzymać ,takie czasy niestety . Jakie miasto taka sytuacja w klubie i tyle w temacie !