Wydanie nr 274/2020, Środa 30.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Spotkanie Pomorskiej Sieci Dyrektorów w ZSP nr 3

Malbork: Spotkanie Pomorskiej Sieci Dyrektorów w ZSP nr 3 fot. www.powiat.malbork.pl
W dniu 28 maja 2019 roku w sali konferencyjnej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku spotkali się dyrektorzy szkół i placówek - wraz ze swoim samorządowcami, powiatu nowodworskiego, kwidzyńskiego, sztumskiego i malborskiego. To zespół samokształceniowy działający w ramach Pomorskiej Sieci Szkół Dyrektorów skupionej wokół Centrum Edukacji Nauczycieli i Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego-przy wsparciu Kuratorium Oświaty w Gdańsku.

W Malborku odbyło się kolejne szkolenie w ramach Sieci, które poświęcono aktualnym zadaniom dyrektora mając na uwadze skutki prawne zmian strukturalnych szkół ponadpodstawowych. W tym kontekście omówiono zmiany statutu szkoły i zespołów szkół. Zmiany dotyczą pięcioletniego technikum i czteroletniego liceum, które rozpoczną swoje funkcjonowanie od 1 września br. Wiele uwagi poświęcono praktycznym zastosowaniom poszczególnych zapisów w statucie dot. między innymi organizacji kształcenia w danym zawodzie, oceniania i klasyfikowania uczniów czy organizacji praktycznej nauki zawodu. Szkolenie poprowadziła specjalistka w zakresie prawa oświatowego i zarządzania placówkami oświatowymi Lilianna Zientecka. Szkolenie przeprowadzono dzięki wsparciu powiatu sztumskiego. Kolejne spotkanie zaplanowano w trzeciej dekadzie września, gdzie gospodarzem będzie powiat kwidzyński i nowodworski. Koordynatorem Sieci Dyrektorów Szkół powiatów nadwiślańskich jest Jan Stawicki. W sierpniu br. odbędą się dwudniowe spotkania robocze rad pedagogicznych – z udziałem Lilianny Zienteckiej, które dostosują statuty swoich szkół do aktualnych wymogów prawa oświatowego. Wczesną wiosną dyrektorzy spotkali się w Rodowie z Kierownikiem Wydziału Edukacji dla Rynku Pracy Ośrodka Rozwoju Edukacji Bogdanem Kruszakinem, aby poznać zmiany programowe w szkolnictwie zawodowym na poziomie technikum i szkół branżowych I i II stopnia. Gospodarzem wówczas był powiat malborski.

Info i foto: www.powiat.malbork.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.