Wydanie nr 151/2020, Sobota 30.05.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Feliks, Ferdynand, Jan, Andronik, Sulimir, Suligniewa, Bazyli
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Trwa rekrutacja uczniów do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w powiecie malborskim.

Trwa rekrutacja uczniów do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych w powiecie malborskim. fot. pixabay.com
Ósmoklasiści oraz młodzież z ostatniej klasy gimnazjalnej mogą zapisać się do nowej szkoły za pomocą internetu.
Rekrutacja do szkół, dla których organem założycielskim jest powiat malborski, odbywa się w formie tradycyjnej, poprzez złożenie dokumentów w danej placówce, ale można również skorzystać z drogi internetowej.
- Część uczniów już podjęła decyzję i wie, gdzie chce kontynuować naukę, ale na pewno są też tacy, którzy wciąż się wahają i analizują najlepszą ścieżkę dalszej edukacji dla siebie - mówi Mirosław Czapla, starosta malborski. - Dla tej młodzieży, która potrzebuje jeszcze czasu, przygotowaliśmy informator, w którym znajdują się przydatne wiadomości na temat naszych placówek, a także udostępniamy możliwość złożenia podania z domu, za pośrednictwem internetu. Zachęcam do skorzystania z tych narzędzi.
Absolwenci szkół podstawowych wybierają szkołę spośród 4-letnich liceów ogólnokształcących, 5-letnich techników oraz 3-letnich szkół branżowych I stopnia. Absolwenci gimnazjów mają do wyboru 3-letnie licea, 4-letnie technika oraz 3-letnie szkoły branżowe I stopnia. O pomoc w rekrutacji można poprosić pedagoga lub dyrektora w macierzystej szkole.
- Oferta edukacyjna naszych szkół jest bardzo szeroka, więc każdy znajdzie dla siebie odpowiednią placówkę i specjalizację. To bardzo ważne, by tę decyzję podjąć spokojnie i rozważnie, zapoznając się z atutami każdej ze szkół.  - mówi Stanisław Sumowski, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Malborku.
Informator o szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020 oraz link do formularza rekrutacji elektronicznej można znaleźć na stronie internetowej Starostwa Powiatowego, 
Informacja Prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.