Wydanie nr 189/2020, Wtorek 7.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Benedykt, Pompejusz, Sędzisława, German, Antoni, Cyryl, Wilibald, Metody, Estera
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kajakarz Malborskiego Klubu Sportowego Nogat Wiktor Żarski Wicemistrzem Polski w Kajakarstwie

Kajakarz Malborskiego Klubu Sportowego Nogat Wiktor Żarski Wicemistrzem Polski w Kajakarstwie fot. Andrzej Lewandowski MKS Nogat
Podczas Długodystansowych Mistrzostw Polski Juniorów rozgrywanych w Wolsztynie w dniach 17 – 19 .05.2019 r. zawodnik Malborskiego Klubu Sportowego Nogat, Wiktor Żarski startując na dystansie 10000m zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski.

Jest to początek sezonu startowego i wielki sukces malborskiego kajakarza. Dwa tygodnie temu podczas Zawodów Konsultacyjnych Pucharu Polski, Wiktor był w ogólnej klasyfikacji drugim zawodnikiem. Po zeszłorocznym sukcesie i powołaniu na Turniej Nadziei Olimpijskich, w którym startowali kajakarze z całego Świata nasz zawodnik startując w konkurencjach K-1 500m i K-1 1000 m okazał się najlepszym polskim kajakarzem. Od tego czasu Wiktor jest objęty stałym szkoleniem centralnym i uczestniczy w częstych zgrupowaniach Kadry Narodowej.
Wiktor na co dzień jest uczniem II Liceum Ogólnokształcącego w Malborku. Dzięki przyjaznej atmosferze w szkole, pomocy i w miarę możliwości indywidualnym podejściu dyrekcji i nauczycieli  do sposobu realizacji  zajęć lekcyjnych,  może realizować swoją sportową pasję. 
Bezpośrednio po zawodach w Wolsztynie Wiktor  jedzie na zgrupowanie do Centralnego Ośrodka Sportu w Wałczu i w dniach 24 – 26 maja wyjeżdża z Reprezentacją Polski do Bratysławy na Międzynarodowe Regaty Kajakowe Juniorów. 

Info i foto: Andrzej Lewandowski MKS Nogat  

 

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wodne


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.