Wydanie nr 151/2020, Sobota 30.05.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Feliks, Ferdynand, Jan, Andronik, Sulimir, Suligniewa, Bazyli
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

66-latek aresztowany za groźby karalne i niestosowanie się do postanowienia sądowego

66-latek aresztowany za groźby karalne i niestosowanie się do postanowienia sądowego fot. KPP Tczew
Policjanci na polecenie sądu zatrzymali mieszkańca powiatu tczewskiego, który nie stosował się do postanowienia sądowego i był podejrzewany o przestępstwa gróźb karalnych. Według ustaleń śledczych 66-letni mężczyzna wszczynał awantury domowe, podczas których groził śmiercią rodzinie. W czwartek zatrzymana osoba została doprowadzona przez mundurowych do sądu, gdzie usłyszał zarzuty. Decyzją sądu zatrzymany mężczyzna został tymczasowo aresztowany.

W czwartek tczewscy policjanci na polecenie sądu zatrzymali 66-letniego mieszkańca powiatu tczewskiego, który był podejrzewany o przestępstwa gróźb karalnych. Według policyjnych ustaleń  wynika, że zatrzymany mężczyzna od października zeszłego roku do 11 lutego br. miał wszczynać awantury domowe, podczas których groził domownikom śmiercią. W związku z wcześniejszymi zgłoszeniami tych przestępstw wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, nakazu opuszczenia mieszkania oraz zakazu kontaktowania się z pokrzywdzonymi. Jednak zatrzymany mężczyzna nie stosował się do tego postanowienia sądowego. Dlatego decyzją sądu funkcjonariusze zatrzymali 66-latka. 

Mundurowi zatrzymanego mężczyznę doprowadzili do sądu, gdzie został przesłuchany i usłyszał  zarzuty dotyczące gróźb karalnych. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za przestępstwo gróźb karalnych grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Info i foto: KPP Tczew

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.