Wydanie nr 150/2020, Piątek 29.05.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Maksymina, Teodor, Bogusława, Maksymin, Ermentruda, Urszula, Rajmunda, Magdalena, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

"Mój płaski kraj Żuławy" spotkanie autorskiej w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Malborku

fot. Danuta Czop, Facebook MBP
Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza miłośników regionu na spotkanie z Andrzejem Kasperkiem, który zaprezentuje swoją najnowszą książkę "Mój płaski kraj Żuławy."

Andrzej Kasperek jest dr. nauk humanistycznych, pisarzem, badaczem literatury, działaczem opozycji demokratycznej. Od 1985 roku pracuje jako nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Dworze Gdańskim. Nominowany do Finału Nagrody Literackiej Gdynia 2011 za książkę Back in the DDR i inne opowiadania. Autor esejów Galeria Jacka Kaczmarskiego. Skrzydło wschodnie oraz tomu opowiadań Koronczarka. Obecnie pracuje nad nową książką o Jacku Kaczmarskim. Współpracuje z kwartalnikami „Bliza”, „Prowincja”, „Zeszyty Literackie” oraz z „Dziennikiem Bałtyckim”. Jest autorem prawie stu artykułów, esejów, reportaży, recenzji i opowiadań. Pracuje społecznie w Klubie Nowodworskim i Żuławskim Parku Historycznym. W swej twórczości i działalności badawczej zajmuje się przede wszystkim Żuławami, losami więźniów obozu Stutthof oraz życiem i twórczością Jacka Kaczmarskiego.
Jego najnowsza książka to połączony w spójną całość zbiór artykułów i opowieści o „płaskim kraju”, który pisarz pokochał, choć – jak sam przyznaje – nie jest to łatwa miłość.

Na spotkanie zapraszamy w czwartek 16 maja 2019 roku do Mediateki ( Szkoła Łacińska) na Starym Mieście na godz. 17.

Po spotkaniu będzie możliwość zakupu najnowszej książki Andrzeja Kasperka. 

Tekst i foto: Danuta Czop, Facebook MBP

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Zapowiedzi


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.