Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Noga z gazu – ruszyła policyjna akcja „Wielkanoc 2019”.

  • Wydanie nr 225/2020
  • 19 kwietnia 2019, 11:41
  • Redakcja
  • Na sygnale
Noga z gazu – ruszyła policyjna akcja „Wielkanoc 2019”. fot. pixabay
Głównym celem rozpoczętej dzisiaj policyjnej akcji „Wielkanoc” jest zapewnienie bezpieczeństwa oraz płynności ruchu podczas podróży świątecznych w naszym kraju. Ponad 5,5 tys. funkcjonariuszy zadba o nasze bezpieczeństwo w trakcie tegorocznych świąt wielkanocnych.

Komenda Główna Policji zapowiedziała, że w tegorocznej akcji będzie wykorzystany maksymalnie cały dostępny sprzęt, jaki znajduje się w dyspozycji policji ruchu drogowego. Na polskie drogi wyjadą nie tylko oznakowane radiowozy, ale również te nieoznakowane z wideorejestratorami. W akcji wezmą udział także policjanci z ręcznymi radarami do pomiaru prędkości. Jeżeli pogodowa aura na to pozwoli, na naszych drogach pojawią się patrole motocyklowe.

Funkcjonariusze przede wszystkim będą się koncentrować na trzeźwości kierowców, przekraczaniu przez nich dozwolonej prędkości, a także techniczny stan pojazdów. Zwrócą również uwagę na sposób przewożenia pasażerów, zwłaszcza dzieci.

Bądźcie czujni na przejściach dla pieszych.

Dodatkowo będzie można w tych dniach zaobserwować patrole policyjne przy przejściach dla pieszych. Będą one pilnowały, czy kierowcy respektują pierwszeństwo najbardziej narażonej na obrażenia grupy uczestników drogowego ruchu. Komenda Główna Policji podkreśla, że do 52% przypadków wszystkich potrąceń dochodzi właśnie na przejściach.

Smutna wielkanocna statystyka.

W ubiegłym roku podczas akcji „Wielkanoc” w 238 wypadkach śmierć poniosły 23 osoby, a rannych zostały 303 osoby. Mimo wciąż powtarzanych policyjnych apeli, aby nie prowadzić samochodu pod wpływem alkoholu, zatrzymano 1151 nietrzeźwych kierowców.

Jaka będzie tegoroczna Wielkanoc na polskich drogach? Miejmy nadzieję, że każdy z nas szczęśliwie wróci do domu, czego wszystkim gorąco życzymy.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.