Wydanie nr 198/2020, Czwartek 16.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zaskroniec na schodach i wyjaśnianie przyczyn wypadku w Cisach – weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 198/2020
  • 9 kwietnia 2019, 11:15
  • Redakcja
  • Na sygnale
Zaskroniec na schodach i wyjaśnianie przyczyn wypadku w Cisach – weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. facebook OSP Stogi
Miniony weekend należał do bardzo pracowitych dla malborskich służb. Strażacy wyjeżdżali 19 razy do palących się traw, gasili dwa płonące samochody osobowe i wagon towarowy, a także musieli zmierzyć się z zaskrońcem zwyczajnym na jednej z klatek schodowych. Funkcjonariusze malborskiej policji w weekend zatrzymali jedną osobę poszukiwaną listem gończym, dwóch nietrzeźwych rowerzystów, trzech kierujących bez prawa jazdy, a także dwa dowody rejestracyjne za stan techniczny pojazdu.

Nieznane są przyczyny wypadku w Cisach.

O godz. 19.20, w sobotę 6 kwietnia br. dyżurny malborskiej straży pożarnej otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym auta osobowego w miejscowości Cisy. Po dojeździe zastępów na miejsce zdarzenia zastano pojazd marki VW Passat kombi w przydrożnym rowie na prawym boku. Jedna osoba uwięziona była w pojeździe, pozostałym trzem osobom poszkodowanym udało się o własnych siłach wydostać na zewnątrz. Ruch na drodze w obu kierunkach został zablokowany.

Po wstępnych ustaleniach policjanci przybyli na miejsce zdarzenia na drodze między Cisami a Kraśniewem ustalili, że z niewyjaśnionych przyczyn kierujący volkswagenem stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w przydrożne drzewo, a następnie wpadł do rowu.

W wyniku tego zdarzenia obrażeń ciała odniosło czterech mężczyzn podróżujących tym samochodem. 25, 32 i 33 – latek zostali odwiezieni do szpitali. Natomiast obrażenia czwartego poszkodowanego 20 – latka były na tyle poważne, że został zabrany śmigłowcem LPR do szpitala w Elblągu.

Działania malborskich strażaków polegały m.in. na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego znajdującego się w pojeździe przy użyciu sprzętu hydraulicznego i jego wydostaniu z auta, a także udzieleniu pierwszej pomocy medycznej pozostałym poszkodowanym mężczyznom.

W zdarzeniu brały udział dwa zastępy z JRG Malbork, jeden zastęp z OSP Stogi i jeden zastęp z OSP Miłoradz.

Pojazd, którym podróżowali czterej mężczyźni został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Trwają czynności mające na celu ustalenie kierowcy tego pojazdu w momencie zdarzenia.

 

Informacji udzielili rzecznicy prasowi: mł. asp. Sylwia kowalewska z KPP Malbork i mł. bryg. Robert Licznerski z PSP Malbork.

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.