Wydanie nr 187/2020, Niedziela 5.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Zoe, Marta, Wilhelm, Trofima, Antoni, Przybywoj, Bartłomiej, Jakub, Filomena, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kierowcy mercedesów myśleli, że o ich karach zapomniano

Kierowcy mercedesów myśleli, że o ich karach zapomniano fot. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Wczoraj na granicy polsko-rosyjskiej, funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przerwali podróż 3 obywatelom Rosji. Podróżni nie uregulowali zasądzonych kar grzywien za wcześniejszy przemyt wyrobów akcyzowych.

32 i 41-letni cudzoziemcy próbowali wjechać do Polski przez drogowe przejście graniczne w Gołdapi. Rosjanie do odprawy stawili się jako kierowcy samochodów osobowych marki mercedes. W trakcie weryfikacji dokumentów tożsamości okazało się, że poszukuje ich polski wymiar sprawiedliwości za nieopłacone grzywny. Po uregulowaniu zaległości ruszyli dalej. Natomiast trzeci podróżny kierujący również mercedesem, stawił się do odprawy na kierunku wjazdowym do Polski na drogowym przejściu w Bezledach. 58-letni Rosjanin nie skorzystał z możliwości uregulowania zasądzonej grzywny i trafił do aresztu.

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej od początku roku przerwali podróż 83 poszukiwanym osobom (43 Polaków, 38 Rosjan i 2 obywateli Armenii). Podróżni nie uregulowali grzywien na łączną kwotę prawie 162 tys. zł. 75 podróżnych opłaciło zaległości i ruszyło w dalszą podróż. Natomiast 8 osób nie skorzystało z możliwości uregulowania zasądzonych kar i trafiło do aresztu. 

Info i foto: Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.