Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
 • tvregionalna24.pl
 • zulawyimierzeja24.pl
 • tvsztum.pl
 • tvdzierzgon.pl

Pomorska Kolej Metropolitalna ma już 10 milionów pasażerów.

 • Wydanie nr 226/2020
 • 4 kwietnia 2019, 10:46
 • Redakcja
 • Wiadomości
 • 1 komentarz
Pomorska Kolej Metropolitalna ma już 10 milionów pasażerów. fot. pomorskie.eu
Historia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej zaczęła się na dobre, gdy 1 września 2015 roku pierwszy pociąg pasażerski wyruszył w trasę. Jest to pierwsza w Polsce linia kolejowa wybudowana przez wojewódzki samorząd. Budowa liczącej około 18 km linii trwała dwa lata. Jej koszt wyniósł ponad 1,1 mld zł, z czego 85 % pozyskano ze środków Unii Europejskiej z programu Infrastruktura i Środowisko.

Mieszkańcy Pomorza wolą kolej.

Z każdym rokiem przybywa coraz więcej pasażerów korzystających z oferty PKM. W pierwszym roku funkcjonowania pociągi przewiozły ponad 2 miliony osób, w kolejnym roku było ich ponad 3 miliony, a w roku 2018 liczba ta wzrosła do 4 milionów.

Główną tego przyczyną są zapewne wprowadzane konsekwentnie zmiany i udoskonalane rozkłady jazdy tak, by odpowiadały potrzebom Pomorzan.

 • To w końcu dla nich ta linia powstała – powiedział w środę, 3 kwietnia br. Ryszard Świlski, wicemarszałek województwa pomorskiego podczas uroczystości na stacji Gdańsk Strzyża z okazji 10 – milionowego pasażera linii PKM.

Milionowy pasażer PKM.

Czy możliwe było wytypowanie konkretnego 10 – milionowego pasażera? Tylko czysto teoretycznie, mimo że w pociągach znajdują się urządzenia do liczenia pasażerów.

 • Bazując na prowadzonych na bieżąco przez Departament Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego statystykach, można wskazać w jakim przedziale czasowym, w których pociągach jadących wówczas linią PKM, liczba 10 mln pasażerów zostanie przekroczona. Z naszych obserwacji wynikło, że ten 10-cio milionowy pasażer będzie wsiadał lub wysiadał na Strzyży PKM – wyjaśnił Ryszard Świlski.

Pamiątkowy pen drive dla każdego.

Każdy z pasażerów, który w środę, 3 kwietnia br. wczesnym popołudniem wsiadał lub wysiadał na stacji Gdańsk Strzyża PKM otrzymał z rąk wicemarszałka Świlskiego i prezesa PKM, Grzegorza Mocarskiego drobny podarunek – pen drive w kształcie pociągu PKM, a także słodki upominek.

 

źródło: pomorskie.eu

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
widz
widz 04.04.2019, 11:22
"Regionalna Malborska Telewizja Internetowa" to może zmieńcie nazwę na Trójmiejska lub pomorska telewizja regionalna....