Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Z Gdańska do Zurychu liniami SWISS już od 1 kwietnia

  • Wydanie nr 226/2020
  • 2 kwietnia 2019, 08:00
  • Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy
  • Wiadomości
Z Gdańska do Zurychu liniami SWISS już od 1 kwietnia fot. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy
W poniedziałek 1 kwietnia na lotnisku w Gdańsku wylądował po raz pierwszy samolot linii lotniczych Swiss, inaugurując tym samym regularne loty z i do Zurychu. To pierwsze połączenie Gdańska i Pomorza ze Szwajcarią, tym ważniejsze, że Zurych jest kolejnym portem przesiadkowym dostępnym z Gdańska.

Na lotnisku im. Lecha Wałęsy w poniedziałek odbyło się uroczyste powitanie pierwszego samolotu Swiss w Gdańsku. Lądująca przed godziną 14.00 maszyna, zgodnie z lotniczą tradycją, została przywitana przez tzw. salut wodny. Oczywiście nie zabrakło upominków dla pierwszych pasażerów, zarówno tych przylatujących, jak i wylatujących z Gdańska. Oficjalne przywitanie samolotu na płycie lotniska poprzedziła konferencja prasowa, w której wzięli udział: ambasador Szwajcarii, przedstawiciele zarządu i współwłaścicieli Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy oraz linii Swiss i Grupy Lufthansa. 

„Liczymy, że nowe połączenie Gdańska z Zurychem będzie bardzo korzystne nie tylko dla ruchu biznesowego, ale także turystycznego. Zapewne część Pomorzan w sezonie zimowym będzie latać ze Swiss na narty, a latem zwiedzać Zurych i okolice” - powiedział Tomasz Kloskowski, Prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. „Ponadto loty realizowane do portu przesiadkowego w Zurychu otwierają bardzo bogatą ofertę kierunków zarówno w ramach własnej sieci Swiss, jak i sojuszu Star Alliance, którego jest członkiem.” – dodał Kloskowski.

„Gdańsk i cały region rozwijają się bardzo dynamicznie zarówno w sektorze biznesowym, jak i turystycznym. Nowe bezpośrednie połączenie do Zurychu, oferowane cztery razy w tygodniu, optymalnie odpowiada potrzebom obu aglomeracji.  Ponadto atrakcyjność turystyczna Zurychu i Gdańska otwiera zupełnie nowe możliwości dla podróżnych, a także oferuje połączenia przez Szwajcarię do ponad 100 miejsc docelowych w ponad 40 krajach na całym świecie” - mówi dr Frank Wagner, Dyrektor Generalny Grupy Lufthansa na Polskę.

Loty na trasie między Gdańskiem a Zurychem realizowane są w poniedziałki, środy, piątki i niedziele. Wylot ze Szwajcarii o godz. 12.05, przylot do Gdańska o 13.55. Rejs powrotny: start z Gdańska o 14.35, przylot do Zurychu o 16.35. Godziny połączeń zapewniają dogodne warunki do przesiadek na dalsze połączenia.

Kolejną dobrą wiadomością dla pasażerów jest fakt, że loty na trasie Gdańsk- Zurych realizowane są bardzo nowoczesnymi maszynami. C Series (Airbus A220)  to wyjątkowo wygodne samoloty uznawane za jedne z najbardziej komfortowych w swojej klasie. Linie Swiss zapewniają, że dzięki innowacyjności w projektowaniu kabin podróżujący mogą się spodziewać znacznego wzrostu komfortu lotu. Co bardzo ważne, maszyny te są wyjątkowo ciche. Według organizatora rejsów, pod względem wrażliwości słuchowej człowieka C Series  generuje tylko połowę poziomu hałasu swojego poprzednika, czyli Avro. Zużycie paliwa w porównaniu z wcześniejszą flotą jest mniejsze nawet o jedną czwartą. 

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.