Wydanie nr 190/2020, Środa 8.07.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Adrian, Kilian, Kiliana, Prokop, Eugeniusz, Odeta, Edgar, Chwalimir, Adolf, Adolfa, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Nawet 5 lat grozi mieszkance Malborka za handel podróbami. Projekt Po@łączeni. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych.

  • Wydanie nr 190/2020
  • 1 kwietnia 2019, 15:03
  • Redakcja
  • Na sygnale
Nawet 5 lat grozi mieszkance Malborka za handel podróbami. Projekt Po@łączeni. Weekendowy raport malborskich służb mundurowych. fot. KPP Malbork
Miniony weekend malborscy funkcjonariusze mogą uznać za spokojny. Strażacy wyjeżdżali do 12 pożarów, a także dwukrotnie ratowali uwięzione w windzie osoby.

Mieszkanka Malborka wprowadzała w obrót podróbki?

Funkcjonariusze zwalczający przestępczość gospodarczą z Komendy Powiatowej Policji w Malborku w piątek rano, 29 marca br. zatrzymali 29 - latkę, która za pośrednictwem jednego z portali internetowych oferowała do sprzedaży perfumy oraz odzież z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Funkcjonariusze zabezpieczyli w jej mieszkaniu wody perfumowane, legginsy, skarpety i koszulki, których wstępna wartość oszacowana została na 100 tysięcy złotych. Śledczy wykonali oględziny zabezpieczonego towaru. Policjanci ustalają skąd pochodzą podrobione ubrania i perfumy.

Zgodnie z art. 305 Ustawy o prawie własności przemysłowej za obrót przedmiotami oznaczonymi podrobionymi znakami towarowymi grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat, a w przypadku, gdy proceder był stałym źródłem dochodu kara może wynosić nawet do 5 lat.

Projekt Po@łączeni.

W piątek o godz. 11 w auli I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku policjanci spotkali się z seniorami oraz młodzieżą, którzy biorą udział w projekcie „Po@łączeni”, mającym na celu wspólne zdobywanie wiedzy oraz wymianę doświadczeń między osobami starszymi i młodszymi. Na temat szeroko rozumianego bezpieczeństwa z uczestnikami warsztatów rozmawiali policjanci Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Malborku. W trakcie spotkania funkcjonariusze opowiedzieli o sposobach działania oszustów, przypominając w ten sposób zgromadzonym seniorom jak nie stać się ofiarą przestępstw na tzw. „wnuczka” czy „policjanta” oraz dyskutowali z

uczestnikami na temat zagrożeń występujących w ruchu drogowym. Policjanci szczegółowo omówili cel i sposób realizacji policyjnych działań pn. „ Na drodze - Patrz i Słuchaj”, które potrwają do 30 września 2019 roku oraz przypomnieli, jak działa i do czego służy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Następnie instruktor taktyk i technik interwencji przeprowadził instruktaż z zakresu samoobrony. Przeprowadzone warsztaty pozwoliły na wymianę informacji oraz poznanie potrzeb i oczekiwań mieszkańców miasta, aby ukierunkować dalsze działania instytucji w kwestii poprawy bezpieczeństwa. Przedsięwzięcie realizowane jest ze środków Fundacji Santander, programu gruntowego „Tu mieszkam, tu zmieniam”.

Informacji udzielili rzecznicy prasowi: asp. Katarzyna Marczyk, KPP Malbork i mł. bryg. Robert Licznerski, PSP Malbork.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.