Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Warsztaty prawne w malborskim II LO

Warsztaty prawne w malborskim II LO fot. AJ/ 82-200.pl
W ramach ogólnopolskiego Tygodnia Edukacji Prawnej i realizowanych przedsięwzięć z elementów prawa 26 marca w II LO odbyły się kolejne warsztaty prawne w klasie 1a o profilu prawnym, prowadzone przez Annę Jaszkowską.

Tym razem z udziałem prawników: pani Barbary Sikorskiej- radcy prawnego, reprezentującego Okręgową Izbę Radców Prawnych, z którą szkoła współpracuje oraz z sędzią panią Ewą Szadurską-Rybczyńską, reprezentującą Sąd Rejonowy w Malborku. Dzięki warsztatom młodzież mogła zapoznać się z charakterem pracy sędziego, radcy prawnego, czy adwokata. Uczniowie zadawali pytania, związane z wykształceniem prawnika i ścieżką awansu zawodowego, tym samym z procedurą zdawania niełatwych egzaminów, umożliwiających wykonywanie tego zawodu oraz możliwością podjęcia w przyszłości pracy. Cenne wskazówki udzielane młodzieży przez prawników ukazały nie tylko blaski i cienie zawodu prawnika, ale też przybliżyły uczniom wiedzę z zakresu prawa.

Info i foto: AJ/ 82-200.pl

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.