Wydanie nr 155/2020, Środa 3.06.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Tamara, Konstantyn, Owidiusz, Leszek, Paula, Cecyliusz, Ferdynand, Klotylda, Owidia, Kewin, Klotylda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Weź zagłosuj” - konkurs dla młodzieży z powiatu malborskiego

„Weź zagłosuj” - konkurs dla młodzieży z powiatu malborskiego fot. pixabay.com
„Weź zagłosuj” - pod takim hasłem odbędzie się konkurs dla młodzieży współorganizowany przez Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot, którego członkiem jest powiat malborski. Celem konkursu jest wymyślenie i zrealizowanie inicjatyw, które przyczynią się do zwiększenia frekwencji w wyborach do Parlamentu Europejskiego

Konkurs organizowany przez Stowarzyszenie Obszar Metropolitalny Gdańsk-Gdynia-Sopot oraz Fundację Edukacyjną ODiTK skierowany jest do osób w wieku 14-21 lat, które mieszkają lub uczą się m.in. na terenie powiatu malborskiego.

Jak informują organizatorzy, do konkursu można zgłaszać inicjatywy promujące wśród rówieśników, rodziców w szkolnym środowisku i lokalnej społeczności udział w głosowaniu w wyborach do Parlamentu Europejskiego w 2019 roku.

Inicjatywą może być na przykład organizacja wydarzenia, produkcja spotu filmowego lub animacji, kampania w mediach społecznościowych, wystawa, cykl fotograficzny, wszelkie artystyczne wykonania, flash mob, komiks, plakat w dowolnie wybranej przez uczestnika formie - można przeczytać w regulaminie konkursu. - Niezależnie od wybranej formy, każde działanie powinno być opisane i udokumentowane w sposób, który umożliwi jury dokonanie oceny i zapoznanie się z przebiegiem i efektem inicjatywy lub działania.

Termin składania dokumentacji konkursowej upływa 28 maja br. Inicjatywę może zrealizować osoba indywidualna, która w 2019 roku ukończyła 18 lat, a nie przekroczyła 21, a także zespół złożony od 2 do 5 członków w wieku 14-16 lat lub 17-21 lat.

Zapraszam bardzo serdecznie naszych młodych mieszkańców do udziału w konkursie. Jego celem jest zwiększenie świadomości w lokalnej społeczności na temat znaczenia członkostwa w Unii Europejskiej, a także wzmocnienie poczucia i zrozumienia wartości europejskich wśród młodych ludzi i społeczności lokalnych, do których należą - mówi Mirosław Czapla, starosta malborski.

W konkursie „Weź zagłosuj” są do wygrania atrakcyjne nagrody. Trzy najlepsze inicjatywy zrealizowane przez osoby indywidualne otrzymają bilety Interrail upoważniające do podróżowania po 31 europejskich krajach, a także stypendium w wysokości 5 tys. zł na podróż. Autorzy najlepszych inicjatyw zespołowych wygrają wyjazd do Parlamentu Europejskiego.

Szczegóły konkursu w załączniku.

Informacja Prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Załączone pliki do pobrania (1)

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.