Wydanie nr 224/2020, Wtorek 11.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lukrecja, Herman, Włodzimierz, Tyburcja, Zuzanna, Ligia, Aleksander
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Konferencja na temat edukacji w powiecie malborskim

Konferencja na temat edukacji w powiecie malborskim fot. Starostwo Powiatowe w Malborku
Władze samorządu powiatowego wraz z dyrektorami szkół z terenu powiatu przygotują strategię rozwoju edukacji w powiecie malborskim na lata 2020-2025. Debata na ten temat planowana jest na jesień br., a poprzedziła ją konferencja w Starostwie Powiatowym w Malborku.

W spotkaniu informacyjno-szkoleniowym w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego uczestniczyli dyrektorzy, nauczyciele i doradcy zawodowi ze szkół podstawowych z gmin powiatu malborskiego, ale także dyrektorzy liceów, techników oraz szkół branżowych. Współpraca placówek jest niezbędna, by zapewnić dzieciom i młodzieży właściwy rozwój edukacyjny oraz by dać im jak największe możliwości rozwijania ich umiejętności. Trwają już działania w tym zakresie.

- Rozpoczęliśmy już przygotowania do projektu wyrównywania szans edukacyjnych dla uczniów klas siódmych i ósmych szkół podstawowych oraz pierwszych szkół ponadpodstawowych w zakresie wspomagania uczniów i nauczycieli w nauczaniu matematyki i języka polskiego - mówi Mirosław Czapla, starosta malborski. - Inicjatorem prac nad projektem i doradcą jest profesor Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie z Katedry Dydaktyki i Pedagogiki Szkolnej - dr hab. Marek Antoni Piotrowski.

W spotkaniu w starostwie uczestniczyły również Bogusława Luterek, sekretarz powiatu, Małgorzata Krysik, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Malborka oraz pełnomocnik ds. oświaty gminy Miłoradz Paulina Bilińska. Dorota Granoszewska-Babiańska, kierownik Referatu Aktywizacji Zawodowej i Społecznej z Departamentu Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku przedstawiła zadania oraz określiła udział powiatu malborskiego w kształtowaniu szkolnictwa zawodowego.

- Powiat malborski pozyskał niespełna osiem milionów złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego na wspieranie uczniów, nauczycieli i rozwój bazy kształcenia zawodowego - mówi Bogusława Luterek, sekretarz powiatu. - Realizowany jest projekt „Zdolni z Pomorza” z którego przeznaczone są pieniądze między innymi na dodatkowe zajęcia, warsztaty, zajęcia laboratoryjne i wyjazdy edukacyjne dla uczniów.

Temat edukacji w powiecie jest rozpatrywany także w perspektywie rynku pracy. W tym celu organizowane są przez Powiatowy Urząd Pracy w Malborku targi edukacyjne. Pierwsze dla młodzieży ze szkół ponadgimnazjalnych odbyły się w ubiegły czwartek, kolejne-m.in. z ofertą szkół średnich dla uczniów z podstawówek-odbędą się w środę (20 marca) w godz. 11-13 w hali sportowej II Liceum Ogólnokształcącego. Joanna Reszka, dyrektor PUP, na spotkaniu w starostwie przedstawiła zgromadzonym ideę targów w kontekście promocji szkolnictwa zarodowego w odniesieniu do potrzeb lokalnego rynku pracy.

Kamila Wodnicka, powiatowy doradca zawodowy, przedstawiła z kolei działania sieci doradców zawodowych szkół powiatu malborskiego. Aktualnie w ramach sieci współpracuje 12 placówek.

Stanisław Sumowski, dyrektor Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego, przedstawił ofertę dla absolwentów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych, wskazując na źródła oczekiwań społecznych, czyli badania wśród uczniów preferencji wyboru typu szkoły oraz dane demograficzne na lata 2019-2026/2027.

Informacja Prasowa Starostwa Powiatowego w Malborku

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.