Wydanie nr 272/2020, Poniedziałek 28.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Więcesław, Wawrzyniec, Salomon, Wacława, Marek, Sylwin, Wacław, Laurencjusz, Jan, Alodiusz, Sylwina, Tymon
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zabezpieczyli 3,5 kg narkotyków i zlikwidowali dwie plantacje marihuany

Zabezpieczyli 3,5 kg narkotyków i zlikwidowali dwie plantacje marihuany fot. KWP Gdańsk
Policjanci z gdańskiej komendy wojewódzkiej wspierani przez policyjnych antyterrorystów weszli jednocześnie do dwóch mieszkań na terenie woj. pomorskiego i wielkopolskiego. W mieszkaniach funkcjonariusze zabezpieczyli 3,5 kg narkotyków i zlikwidowali dwie plantacje marihuany. Do sprawy zatrzymane zostały 3 osoby. Za uprawę znacznej ilości narkotyków grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Narkotykową KWP w Gdańsku zdobyli informację, że trzy osoby zajmują się uprawą narkotyków. Plantacje miały zostać zorganizowane na terenie dwóch województw, woj. pomorskiego i woj. wielkopolskiego. Pracując nad tą sprawą, kryminalni ustalili, że podejrzewani o ten proceder mogą posiadać broń palną. Operacyjni postanowili wejść na tern posesji we wtorek, kryminalni wspierani przez policjantów z Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Gdańsku o godzinie 6 rano siłowo weszli na teren ustalonych posesji. W trakcie działań policjanci zatrzymali 3 osoby, 2 mężczyzn w wieku 32-lat oraz kobietę w tym samym wieku. W trakcie przeszukań na dwóch plantacjach policjanci zabezpieczyli łącznie 140 krzaków konopi indyjskich, kilogram marihuany, prawie 1,5 kg amfetaminy, 2 szt. broni palnej oraz 18 szt. ostrej amunicji.

W akcji policjantów wspierał funkcjonariusz Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni z psem „Edkiem” wyszkolonym do wyszukiwania narkotyków. Zatrzymane osoby zostały doprowadzone do prokuratury, gdzie usłyszały zarzuty uprawy znacznej ilości narkotyków, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo zatrzymany 32-latek, u którego policjanci zabezpieczyli 3.5 kg narkotyków, usłyszał zarzuty posiadania znacznej ilości środków odurzających, za co grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Info i foto: KWP Gdańsk

Video: Kanał Youtube Pomorska Policja

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.