Wydanie nr 157/2020, Piątek 5.06.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Walter, Waleria, Dobrociech, Bonifacy, Nikanor, Igor, Hildebrand, Hildebranda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Porozmawiajmy” cykl spotkań dla mieszkańców Gminy Miłoradz

„Porozmawiajmy” cykl spotkań dla mieszkańców Gminy Miłoradz fot. Facebook Gmina Miłoradz
Wójt gminy Miłoradz Arkadiusz Skorek rozpoczyna cykl spotkań pod nazwą „Porozmawiajmy”

Podczas spotkań będzie informował mieszkańców o ważnych dla gminy sprawach, ale dla nich samych będzie to jednocześnie okazja do bezpośredniego porozmawiania z wójtem i podzielenia się problemami oraz spostrzeżeniami.

Cykl spotkań „Porozmawiajmy” zostanie zainaugurowany w poniedziałek (18 marca) o godz. 14.30 w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Miłoradzu. W planach są już kolejne, w różnych sołectwach.

Mogłoby się wydawać, że takie spotkania są zbyteczne, bo nasza gmina jest małym samorządem i informacje łatwo się rozprzestrzeniają, ale nie do końca tak jest-mówi Arkadiusz Skorek, wójt Miłoradza. - Przekazujemy informacje o działalności urzędu i podległych jednostek za pośrednictwem różnych form komunikacji, ale moim zdaniem nic nie zastąpi kontaktu osobistego. Ci co mnie znają, wiedzą, że jestem osobą otwartą i nie unikam kontaktu z mieszkańcami, ale zdaję sobie sprawę, że są oni najczęściej zajęci sprawami zawodowymi i rodzinnymi, dlatego trudno im czasem przyjść do urzędu lub zadzwonić podczas codziennych obowiązków. Stąd pomysł organizacji cyklicznych spotkań, na których będzie można porozmawiać na forum publicznym lub indywidualnie o istotnych dla nas tematach.

Cykl spotkań został nazwany „Porozmawiajmy” nieprzypadkowo. Celem nie jest jednostronne przekazywanie urzędowych komunikatów, ale możliwość podzielenia się przez mieszkańców swoją opinią, poglądem i propozycjami zmian. Za każdym razem organizowane spotkanie będzie posiadało temat główny. Na pierwszym spotkaniu będzie nim sprawa gospodarowania odpadami. Omówione zostaną nadchodzące zmiany związane m.in. z ich odbiorem i opłatami.

W spotkaniach będą uczestniczyli także pracownicy urzędu lub kierownicy jednostek, a więc osoby, które są najlepiej przygotowane do rozmowy pod względem merytorycznym - mówi Arkadiusz Skorek. - Temat gospodarowania odpadami zaproponowałem jako pierwszy z racji zmian uchwalonych przez Radę Gminy. Chcę osobiście wyjaśnić mieszkańcom, czego te zmiany dotyczą i czym są spowodowane.

Wiadomo już, że drugie spotkanie z cyklu „Porozmawiajmy” odbędzie się w Kończewicach 25 marca o godz. 14.30 i również będzie poświęcone w dużej mierze polityce śmieciowej.

W następnych miesiącach zaproponuję kolejne spotkania, na których będziemy też omawiali kwestie związane z wodą i ściekami, drogami oraz komunikacją czy ofertą kulturalną. Tematów na pewno nam nie zabraknie. Zapraszam wszystkich mieszkańców do udziału w spotkaniach i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami - mówi Arkadiusz Skorek.

Info i foto: Facebook Gmina Miłoradz

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
satyrek
satyrek 15.04.2019, 09:17
Jakiś odzew na apel Pana Wójta jest. Nie wiem czy o taki akurat pomysłodawcom tego cyklu chodziło, ale lepiej jakiś niż żaden. Trochę to wtórne do "Warto rozmawiać" w reżimowej tv, oraz gierkowskiego "Pomożecie"? aliści wartością dodaną jest to że przynajmniej ZZPiA odpowiedzi na tę propozycję udzielił, narzucając jednak temat rozmowy i uprawiając przy okazji public relations swoich usług! ;-}
Monika
Monika 13.03.2019, 14:44
CzeŚć Panowie, Mam na imie Monika i mam 22 lata :). Napisz do mnie na https://sexpogaduchy… jeśli jesteś koneserem kobiecych kształtów, lubisz piękne i
inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą. Pozdrawiam Serdecznie :)