Wydanie nr 224/2020, Wtorek 11.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lukrecja, Herman, Włodzimierz, Tyburcja, Zuzanna, Ligia, Aleksander
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Żołnierze WOT oraz Nadleśnictwo Elbląg prowadzili poszukiwania dzików chorych na afrykański pomór świń.

Żołnierze WOT oraz Nadleśnictwo Elbląg prowadzili poszukiwania dzików chorych na afrykański pomór świń. fot. Marek Lewandowski
9 marca odbyły się już 3 w tym roku na terenie Nadleśnictwa Elbląg, poszukiwania dzików chorych na afrykański pomór świń (ASF).

W poszukiwaniach zorganizowanych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii, prowadzonych przez leśników z Nadleśnictwa Elbląg, wzięło udział 40 żołnierzy  Wojsk Obrony Terytorialnej.
Tym razem przeszukane zostały tereny leśne w leśnictwie Dabrowa, znajdujące się na północny wschód od Elbląga i w nie został znaleziony ani jeden padły dzik.
Jeżeli podczas spacerów po lesie natkniemy się na martwego dzika, należy to zgłosić do Powiatowego Lekarza Weterynarii, podając lokalizację (np. koordynaty GPS).Uwaga-ważne jest, aby nie dotykać takiego znaleziska! Ze znalezionego dzika zostaną pobrane próbki do badania, a dzik zostanie odpowiednio zutylizowany.
Oprócz zorganizowanych poszukiwań dzików, leśnicy z Nadleśnictwa Elbląg prowadza stały monitoring lasu podczas codziennej pracy, aby możliwie jak najlepiej zabezpieczyć teren przed rozprzestrzenianiem się tej choroby. 

Info: Nadleśnictwo Elbląg

foto: Marek Lewandowski

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Monika
Monika 13.03.2019, 00:22
CzeŚć , Mam na imie Monika i mam 22 lata :). Napisz do mnie na http://prywatnesexog… jeśli jesteś koneserem kobiecych kształtów, lubisz piękne i inteligentne kobiety to zapraszam Cię do bliższej znajomości z moją osobą.