Wydanie nr 189/2020, Wtorek 7.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Benedykt, Pompejusz, Sędzisława, German, Antoni, Cyryl, Wilibald, Metody, Estera
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Resko: Sukcesy malborskich zawodników na Mistrzostwach Karate Kyokushin Makroregionu Zachodniego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

Resko: Sukcesy malborskich zawodników na Mistrzostwach Karate Kyokushin Makroregionu Zachodniego oraz Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików fot. Marcin Wiśniewski
W minioną sobotę w hali sportowej Zespołu Szkół w Resku odbyły się Mistrzostwa Karate Kyokushin Makroregionu Zachodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików.
W zawodach uczestniczyło 238 zawodników z 31 klubów z Polski zachodniej i północnej. Dla zawodników Malborskiego Klubu Kyokushin Karate były to pierwsze zawody w tym roku i zarazem turniej kwalifikacyjny do międzynarodowego turnieju Mazovia Cup 30.03.2019. Zawody tradycyjnie zaczęły się od konkurencji kata, w której zawodnicy z Malborka  zdecydowanie dominowali w eliminacjach. W finałach również potwierdzili swoją wysoką klasę.
Złote medale zdobyli: seniorka Marta Owedyk (trzeci rok z rzędu), senior Hubert Philipp oraz junior Miłosz Wolak.
Srebro zdobył senior Marcin Kondra, ustępując tylko koledze z klubu Hubertowi Philipp oraz juniorka Katarzyna Proch (sekcja Kwidzyn).  Miłą niespodziankę sprawił Robert Łagidze, który w eliminacjach wszedł do ósemki finałowej z 24-osobowej grupy młodzików i ostatecznie w finale zajął 3 miejsce. Po uroczystym otwarciu zawodów rozpoczęła się kategoria kumite. W tej kategorii również zawodnicy MKKK odnieśli spore sukcesy.
Swoje kategorie wygrali: młodzik – 50 kg Marcel Falkowski (sekcja Kwidzyn), junior + 75 kg Maciej Wójtowicz oraz debiutująca na tak poważnej imprezie juniorka – 60 kg Aleksandra Nowicka.
Srebrne medale zdobyły dziewczęta z Kwidzyna: juniorka – 60 kg Katarzyna Proch i juniorka + 60 kg Konstancja Wacławik.
Brązowe medale zdobyli: mastersi Jacek Troch w kategorii – 85 kg i Robert Bylicki + 85 kg, junior -65 kg Miłosz Wolak, juniorka – 60 kg Kinga Bylicka, młodzik – 40 kg Dominik Antys oraz junior – 50 kg z sekcji Kwidzyn: Adam Chanowski.
W zawodach uczestniczyli również: Damian Stawicki, Natalia Antys, Aleksander Liss, Dominika Liss, Amelia Kołodziej.
Zawody sędziowali Sensei Wojciech Kunicki i Maciej Kaczyńki. 
Klasyfikacja Drużynowa:
1. Malbork 42 pkt.
2. Leszno 29 pkt.
3. Nowa Sól 28 pkt.
Następny strat już za 3 tygodnie. Mazovia Cup będzie turniejem kwalifikującym  zawodników do Mistrzostw Europy Kyokushin IKO, które odbędą się w maju we Wrocławiu.
Info i foto: Marcin Wiśniewski
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Sporty walki


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.