Wydanie nr 224/2020, Wtorek 11.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lukrecja, Herman, Włodzimierz, Tyburcja, Zuzanna, Ligia, Aleksander
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Otwarcie domu organizacji w Malborku

Otwarcie domu organizacji w Malborku fot. 82-200.pl
W czwartek 7 marca w budynku dawnej Fabryki Tytoniu, siedzibie Spółdzielni Socjalnej Fabryka Inicjatyw odbyło się symboliczne otwarcie "domu organizacji", na które zaproszeni zostali przede wszystkim przedstawiciele malborskiego trzeciego sektora. Przez najbliższe trzy lata Centrum Organizacji Pozarządowych w Malborku prowadzić będą Spółdzielnia Socjalna Fabryka Inicjatyw i Fundacja Grupa Zainteresowania Alternatywnego.

Na wstępie spotkania Prezes Fabryki Inicjatyw Pani Anna Szade opowiedziała o obecnej działalności Spółdzielni, możliwościach, jakie daje organizacjom pozarządowym budynek, w którym odbyła się uroczystość. Powodzenia w dalszej pracy i skupianiu wokół siebie działalności wielu malborskich organizacji pozarządowych życzyli Burmistrz Malborka oraz Przewodniczący Rady Miasta Paweł Dziwosz. Głos zabrali również Andrzej Panek przewodniczący Malborskiej Rady Organizacji Pozarządowych oraz Artur Rajkowski z Fundacji Pokolenia prowadzący podobną działalność w sąsiedzkim Tczewie. Następnie obecni mieli możliwość zwiedzenia siedziby Spółdzielni oraz wspólnych rozmów. 

Prezes Spółdzielni Socjalnej Fabryka Inicjatyw zachęcała wszystkich przedstawicieli organizacji, tych małych i tych dużych, do wspólnych spotkań, wymiany doświadczeń i twórczej pracy na rzecz nowych pomysłów, które przyczynią się do wspólnego działania na rzecz dobra naszej lokalnej społeczności. Kolejną okazją do wspólnego spotkania malborskich NGO-sów będzie organizowane w Spółdzielni Socjalnej 21 marca Malborskie Forum Pomocowe-na, które zaprosił jego pomysłodawca Krzysztof Hajbowicz. 

Info i foto: 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.