Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sukcesy malborskiego UKS Bombek SP3 oraz zaproszenie do klasy sportowej.

Sukcesy malborskiego UKS Bombek SP3 oraz zaproszenie do klasy sportowej. fot. Sławomir Nawrocki
Malborski UKS Bombek SP3 wygrał dwa spośród trzech meczy ligowych w ostatnim czasie w kategorii U12 - żak młodszy w rozgrywkach Kujawsko Pomorskiego Związku Hokeja na Lodzie.

Tydzień wcześniej Bombersi zmierzyli się z drużyną Legia Warszawa I i Legia II. Pierwszy mecz nie należał do udanych, wysoko przegrany z jednym z faworytów rozgrywek ligowych. W kolejnym pomimo zmęczenia (tylko 15 min na regenerację) malborscy zawodnicy dominowali od początku strzelając 14 bramek spokojnie kontrolując przebieg meczu, legioniści zdołali strzelić 9 bramek. W miniony weekend wspólny zespół (UKS Bombek/UKS Wikingowie) wyruszyli do Bydgoszczy rozegrać kolejny ligowy mecz na nowo wybudowanym obiekcie Torbyd. Według przepisu PZHL w meczu musi zagrać co najmniej 15 zawodników z "pola" i dwójka bramkarzy, Jeden z golkiperów musi zagrać przynajmniej jedną z trzech dwudziestominutowych tercji. Niestety w związku z absencją na mecz malborski zespół musiał pojechać z jednym nominalnym bramkarzem, jako drugi bronił zawodnik, który na co dzień jest obrońcą. Rafał Jaskulski poradził sobie z presją i odpowiedzialnością, jaka spadła na niego w tym meczu i dał strzelić sobie tylko 4 bramki. Michał Król-bramkarz, który zastąpił Rafała nie dał zaskoczyć napastnikom z Bydgoszczy w trzeciej tercji i zachował czyste konto. Nie przeszkodziło to jednak hokeistom w zwycięstwie, pomimo trudnego meczu i wygrali z gospodarzami 11:9 pokonując BKS Bydgoszcz.

W składzie UKS Bombek SP3 zagrali: Michał Król, Nikodem Piask, Nikodem Tanaś, Hubert Bruggerann, Jan Romanowski, Miłosz Pakulski, Rafał Jaskulski, Tymek i Julek Bołtryk, Dominik Antys, Krzysztof Wensker, Cyprian Rabażyński, Kacper Cybulski, Szymon Jaśniewski, Jakub Wocial, Wojtek i Piotr Walas, Patryk Wojciechowski, Miłosz Rukat, Wojtek Czerniewski, Julek Panasewicz, Bartek Dobrzyński, Jakub Lubiński. UKS Bombek zajmuje 5 miejsce w tabeli rozgrywek, prowadzi zespół  ŁKH Łódź przed GKS Stoczniowiec Gdańsk, Koziołki Poznań i Legia Warszawa I. 9 pkt za malborskim zespołem na 6 miejscu są Sokoły Toruń, kolejno WTH Wrocław, BKS Bydgoszcz i Legia Warszawa II. Do końca rozgrywek zasadniczych pozostały cztery mecze, później rozegrana zostanie runda finałowa. 
Żak starszy UKS Wikingowie Elbląg, w barwach którego grają zawodnicy UKS Bombek SP3 przegrał dwa mecze ligowe w kategorii U14 - żak starszy z Legią Warszawa 12:7 i 11:3. W miniony weekend także nie był udany, żacy przegrali z liderem rozgrywek w tej kategorii wiekowej z zespołem MKS Sokoły Toruń, w którego barwach od 1 lutego gra na wypożyczeniu Michał Muczeński. Żak starszy zajmuje ostatnie miejsce w tabeli rozgrywek KPOZHL, jednak z meczu na mecz wspólna drużyna radzi sobie coraz lepiej.

W składzie wspólnej drużyny grają zawodnicy z Malborka: Mateusz Mozołowski, Dawid Sawicki, Nadia Ratajczyk, Bartosz Seńko, Łukasz Piór, Kacper Dorobek, Miłosz Rukat i Wojtek Czerniewski, a także Maja Brzezińska, Olga Jaskulska, Magda Łąpieś, Julia Grzelak, Nikodem Kęska, Miłosz Dobrzyński, Michał Chrostowski, Igor Sadzyński i Lucjan Rutkowski. 
Piątka zawodników UKS Bombek SP3 rywalizowała w zawodach " Mistrzowie Białego Orlika" na stadionie narodowym w Warszawie. Organizatorem wyścigów jest stowarzyszenie Sport 7 Mariusza Czerkawskiego, który wraz z najbardziej znanymi polskimi hokeistami (Andrzej Tkacz ,Wojciech Tkacz, Michał Garbocz) prowadził zawody.

Malborski zespół w składzie: Dominik Antys, Wojtek Czerniewski, Cyprian Rabażyński, Jakub Lubiński, Michał Muczeński i Emil Szczotkiewicz zajął ostatecznie dopiero 19 miejsce. 
Michał Sadowski i Bartosz Grabara zakwalifikowali się do finałów rozgrywek Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży juniorów, które odbędą się w Nowym Targu. Michał Nawrocki grający na wypożyczeniu w DEG Dusseldorf zakwalifikował się do finałów mistrzostw Niemiec, które odbędą się w dniach 22-24.03 w Bad Tolz. 
Do zakończenia rozgrywek Regionalnej Ligi Hokeja na Lodzie w Malborku, której organizatorem jest UKS Bombek SP3 oraz OSiR Malbork pozostała już tylko jedna kolejka. Prowadzi zespół EKH Wiking Elblag - 20 pkt przed Orły Borowiak Czersk - 18 pkt, Bombers Malbork - 18 pkt, Grizzlies Gdynia - 12 pkt, Gryf Tczew - 7 pkt i Grom Morąg - 3 pkt. 

Zapraszamy do jedynej w Malborku klasy sportowej uczniów z klas III o profilu- hokej na lodzie i siatkówka do klasy IV już od września. Miejsca również dla dzieci spoza obwodu "trójki".
Szkoła oferuje:
- dodatkowe zajęcia z j. angielskiego
- 2h wychowania fizycznego codziennie- nie tylko hokej i siatkówka
- nowoczesną salę gimnastyczną od września
- dodatkowe wyżywienie dla sportowców
- udział w: zawodach, obozach, lidze i turniejach, a także międzynarodowej wymianie sportowej młodzieży
- plan zajęć do godziny 14.00
SP3 Malbork tel. 55 272 35 66. 
Rekrutacja i egzaminy sprawnościowe:
26 marca 2019

HOKEJ NAJMŁODSZYCH WSPIERAJĄ:

MARIUSZ TUSZAKOWSKI KLUB DOŁEK, JERZY MIĄSKO MC'DOMALDS, ALEGRE-JAROSŁAW BUŁA, STOWARZYSZENIE NASZ WIELBARK, FIRMA WOBEX, A.S.O. HARASIMOWICZ, GRAVEL SP.Z O.O. GDAŃSK, LEIER, BAR BIS, PRALNIA ECO LAGUNA, APF, FALKEN, REHABILITACJA ARTE VITA LUTOMIRSCY, ELEGANT MALBORK ODZIEŻ MĘSKA PIOTR WOJCIECHOWSKI - dziękujemy za wsparcie !!! 

Info i foto: Sławomir Nawrocki

 

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Hokej


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.