Wydanie nr 226/2020, Czwartek 13.08.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Radomiła, Hipolit, Sekundyn, Hipolita, Kasjan, Adriana, Helena, Wojbor, Jan, Diana, Radegunda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Młodzieżowy Dzień Przedsiębiorczości w Szkole Łacińskiej.

Malbork: Młodzieżowy Dzień Przedsiębiorczości w Szkole Łacińskiej. fot. 82-200.pl
Przedsiębiorczość to cecha, która pomaga realizować marzenia. Do takich wniosków można było dojść na Młodzieżowych Dniach Przedsiębiorczości zorganizowanych przez twórców aplikacji AfterGraduation. Spotkanie w Szkole Łacińskiej przyciągnęło zarówno młodzież, jak i niezwykle ciekawych prelegentów.

Do grona organizatorów należą uczniowie I LO w Malborku – Jan Zapolski-Downar, Michał Zdziennicki, Grzegorz Karolczuk, z ZSP nr 3 w Malborku - Natalia Śliwińska, Jakub Stefaniak i Dominik Piotrowski oraz Michał Bożek z III LO w Gdyni. Patronat honorowy nad Dniami Przedsiębiorczości objęli Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Członek Zarządu Województwa Pomorskiego Józef Sarnowski, Burmistrz Miasta Malborka  i Przewodniczący Rady Miasta Malborka Paweł Dziwosz.

Gości przywitał prowadzący imprezę Jan Zapolski-Downar, następnie przekazał głos Burmistrzowi, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy Joannie Reszce oraz dyrektorom Hannie Lalak z I LO i Janowi Stawickiemu z ZSP nr 3. Ci ostatni przygotowali dla „7 Wspaniałych” niespodziankę – bilet na dowolne wybrany musical w Teatrze Muzycznym w Gdyni.

Pierwsze dwa wykłady dotyczyły wystąpień publicznych. Najpierw Karolina Pawlak z Fundacji Civis Polonus udzieliła wskazówek, jak najlepiej wypaść przed publicznością, jak ważne jest pierwsze wrażenie i jak zdobyć pewność siebie. Dała również radę na odstresowanie – należy wyobrazić sobie, że wciągamy nosem różową chmurę. Może i dość dziwne, ale podobno bardzo skuteczne. Maciej Rażewski, który jest między innymi założycielem i przewodniczącym grupy Młodzi dla Pomorza, powiedział z kolei, czego nie robić podczas wystąpień, żeby nie popsuć efektu. Jego zdaniem nie należy przede wszystkim ignorować słuchaczy czy ich obrażać, nie wolno kłamać i wykazywać się brakiem wiedzy na przedstawiany temat, nie wolno przyjść nieprzygotowanym, nieodpowiednio ubranym i nieprzekonanym do słuszności swoich słów. Trzeba natomiast kierować się zasadą: „Nie zawsze mów co wiesz, ale zawsze wiedz co mówisz!”. 

Po młodzieży wystąpili przedsiębiorcy – Dawid Zieliński zarządzający salonem kosmetycznym Chocolate i Jarosław Filipczak, właściciel Biura Kompleksowej Obsługi Firm J&J, którzy opowiedzieli, na co trzeba zwracać uwagę przy zakładaniu i prowadzeniu firmy. Obydwaj podkreślali, jak ważne są marzenia, ambicje i dobry plan. Jeśli to mamy, możemy zacząć działać, wyznaczając sobie długo- i krótkoterminowe cele, nie narzekać na brak pieniędzy, tylko szukać źródeł finansowania. Jeśli jest się cierpliwym i wytrwałym, sukces z pewnością przyjdzie, choć może nie od razu. Obydwaj są tego dobrym przykładem - zaczynali niemal od zera a dziś mają dobrze prosperujące firmy. W następnej kolejności zaprezentowała się ponownie młodzież. Jakub Stefaniak opowiedział o nowoczesnych technologiach w biznesie, Michał Zdziennicki o algorytmach sieci neuronowych w użyciu komercyjnym, Igor Wojciechowski radził, jak zaistnieć w social media a Hubert Taładaj, jak dobrze prowadzić fanpage.

Po części teoretycznej młodzież przystąpiła do warsztatów, czyli praktycznego wykorzystania zdobytej dziś wiedzy. Na zakończenie zaprezentowano i omówiono efekty pracy wyrażając przy tym nadzieję, że nowe doświadczenia zaowocują w przyszłości. Na spotkaniu można było również zasięgnąć rady u przedstawicieli Powiatowego Urzędu Pracy oraz Banku Pekao.

Info i foto: 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.