Wydanie nr 198/2020, Czwartek 16.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Benedykt, Faust, Stefan, Eustacjusz, Eustachy, Andrzej, Dzierżysław, Carmen, Ermegarda, Irmegarda
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Rozpoczyna działalność nowoczesne targowisko w Nowym Stawie

Rozpoczyna działalność nowoczesne targowisko w Nowym Stawie fot. UM Nowy Staw
W piątek (1 marca) rozpocznie funkcjonowanie nowoczesne targowisko „Mój rynek” w Nowym Stawie. Do dyspozycji kupców oraz mieszkańców gminy jest trzynaście zadaszonych stanowisk, na których będzie można handlować i robić zakupy przez sześć dni w tygodniu.

Targowisko „Mój rynek” znajduje się między ulicami Kopernika i Kościuszki. Inwestycja kosztowała nieco ponad 1,3 mln zł i została zrealizowana przy  63,63-procentowym dofinansowaniu z funduszy unijnych.

- Uruchomienie nowoczesnego targowiska jest bardzo ważnym wydarzeniem dla naszego samorządu z kilku powodów - mówi Jerzy Szałach, burmistrz Nowego Stawu. - Po pierwsze, w zdecydowany sposób poprawi się komfort prowadzenia handlu oraz robienia zakupów. Drugą korzyścią jest poprawa estetyki centrum naszego miasta. Nie będzie się już odbywał handel w sąsiedztwie Kolegiaty Żuławskiej, co psuło panoramę zabytkowych rynków. Kolejną zaletą jest uporządkowanie terenu, na którym powstał rynek. Zbudowaliśmy nie tylko nowoczesny obiekt handlowy, ale też chodniki poprawiające komunikację w tym miejscu. Ważną kwestią jest także fakt, że tę inwestycję zrealizowaliśmy dzięki pozyskaniu środków zewnętrznych.

Targowisko będzie działało od poniedziałku do soboty w godzinach 6-15. Zasady prowadzenia handlu zostały ustalone w regulaminie uchwalonym przez Radę Miejską w Nowym Stawie. Odrębną uchwałą Rady Miejskiej określono stawki opłaty targowej.

Codziennie na targowisku będzie pracowała wyznaczona osoba, której zadaniem będzie pobieranie opłaty targowej, a także dbanie o porządek na rynku i w jego otoczeniu. Dodajmy, że targowisko wyposażone jest w praktyczne ławy i zaplecze socjalne z toaletami.

- Pragnę zaznaczyć, że uruchomienie nowoczesnego targowiska oznacza, iż handel w dotychczasowym miejscu staje się zabroniony. Apeluję do kupców oraz mieszkańców, by kierowali się w nowe miejsce i korzystali z nowych udogodnień - mówi burmistrz Jerzy Szałach.

Przypomnijmy, że budowa targowiska wpisuje się w trwającą rewaloryzację centrum Nowego Stawu. W miejscu placu, na którym dotychczas odbywał się handel, trwają prace budowlane, porządkujące tę część Rynku Kościuszki. W przyszłości będą tu mogły być organizowane różnego rodzaju kameralne imprezy kulturalne.

Dofinansowanie budowy „Mojego Rynku” pochodzi ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, działanie „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”.

Informacja Prasowa Urzędu Miasta w Nowym Stawie

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.