Wydanie nr 274/2020, Środa 30.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Lotnisko w Gdańsku – gdzie zaparkować?

Lotnisko w Gdańsku – gdzie zaparkować? fot. Lotnisko w Gdańsku – gdzie zaparkować?
Wybierasz się w podróż, a na lotnisko w Gdańsku chcesz dotrzeć własnym środkiem transportu? Zastanawiasz się, gdzie zaparkować? Poznaj parkingi działające na terenie gdańskiego portu lotniczego i wybierz najkorzystniejsze dla siebie miejsce postojowe.

Tylko na chwilę czy na dłużej?

Zarządcą parkingów działających na terenie gdańskiego portu lotniczego jest spółka Interparking Polska, która w Europie oferuje właścicielom samochodów łącznie ponad 316 tys. miejsc parkingowych. Na terenie lotniska w Gdańsku możesz skorzystać z miejsc postojowych:

  • w strefie kiss&fly,
  • na parkingu przeznaczonym pod postój krótkoterminowy,
  • na parkingu przeznaczonym pod postój długoterminowy.

Strefa kiss&fly to strefa krótkiego postoju. Jeżeli odwozisz tylko bliską osobę na lotnisko, zatrzymaj się na parkingu właśnie w tej strefie. Za postój trwający do 10 minut nie zapłacisz ani złotówki. Dłuższy postój, np. 20-minutowy, jest już odpłatny – kosztuje 20 zł.

Parkingami przeznaczonymi pod postój krótkoterminowy są parkingi P1 i P3. Cena jest uzależniona od długości postoju. Przykładowo za postój 10-minutowy postój zapłacisz 2 zł, a za 60-minutowy 12 zł.

Wyjeżdżasz za granicę na dłużej? Zostaw samochód na parkingu P4, P5 lub P6. Ostatni parking to aktualnie najtańszy parking na lotnisku. Za 4-dniowy postój zapłacisz jedynie 27 zł. Za prawie cały miesiąc (28 dni) postój będzie Cię kosztować 123 zł.

Jak zarezerwować miejsce postojowe?

Czy wiesz, że korzystając z lotniska w Gdańsku wcale nie musisz szukać biletomatu? Rezerwacji miejsca parkingowego możesz dokonać w wygodny sposób, czyli przez internet. Wystarczy, że wejdziesz na stronę internetową gdańskiego portu lotniczego: http://www.airport.gdansk.pl/passenger/parking/parking-plan. Również online zapłacisz za zarezerwowane miejsce postojowe.

Możliwość rezerwacji miejsca postojowego i opłacenia go przez internet to sposób, aby uniknąć kolejek do biletomatów. Jeżeli nie wiesz, ile czasu spędzisz za granicą, takie rozwiązanie pozwali Ci też uniknąć kar – w każdej chwili możesz przedłużyć postój na wybranym parkingu.

Parkingi w bliskiej odległości od terminala

Wszystkie parkingi działające na terenie gdańskiego portu lotniczego są zlokalizowane w pobliżu terminala. Strefa kiss&fly znajduje się od niego w odległości zaledwie 15 metrów. Z parkingu P1 do terminala będziesz miał zaledwie 50 metrów, z parkingu P3 100 metrów, a z parkingów przeznaczonych pod postój długoterminowy 250 metrów.

Lotnisko w Gdańsku – gdzie zaparkować?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.