Wydanie nr 217/2020, Wtorek 4.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

O pracy leśnika z malborskimi przedszkolakami z Przedszkola nr 8.

O pracy leśnika z malborskimi przedszkolakami z Przedszkola nr 8. fot. 82-200.pl
26 lutego 2019 roku z inicjatywy pani Patrycji Stankiewicz do Przedszkola Nr 8 przybyła Pani Leśnik z Nadleśnictwa Kwidzyn. Celem spotkania było: zapoznanie dzieci z pracą leśnika, zachęcanie dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy, kształtowanie podstawowych zasad ochrony przyrody, pogłębianie wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym.

Przybyły do przedszkola gość opowiedział o swoim podstawowym obowiązku, jakim jest troska o las. Mówił o zwierzętach i ptakach zamieszkujących to miejsce, o ich zwyczajach i potrzebach. Przedszkolaki dowiedziały się, w jaki sposób pomagać zwierzętom i ptakom przetrwać zimę. Przypomniały sobie zasady zachowania się w lesie (np. zachowanie ciszy, niezaśmiecanie lasu). Dowiedziały się, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Zaproszony do nas gość zainteresował dzieci swoimi opowieściami, wykorzystując do tego różne ilustracje, obrazki, eksponaty i naturalne okazy. Na zakończenie spotkania, dzieci podziękowały kwiatami Pani Leśnik za ciekawe spotkanie. 

Info i foto: 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.