Wydanie nr 191/2020, Czwartek 9.07.2020
imieniny: pokaż (22 imiona)Lukrecja, Zenona, Sylwia, Anatola, Adolfina, Anatolia, Weronika, Ludwika, Patrycjusz, Róża, Zenon, Florianna, Floriana, Hieronim, Mikołaj, Lucja, Teodoryk, Antoni, Kornel, Korneli, Korneliusz, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

689. Urodziny Starego Pola za nami.

689. Urodziny Starego Pola za nami. fot. GOKiS Stare Pole
23 lutego br. odbyły się obchody 689. Urodzin Starego Pola. Za nami moc atrakcji m.in.: wystawa twórczości rodzimej, spotkanie z poetą, występy artystyczne, pyszny tort i kabaret KaŁaMaSz, który zwieńczył obchody miejscowości.

W sobotę o godzinie 12.00 w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Starym Polu obchody rozpoczęły się od spotkania pod nazwą „Przegląd Twórczości Rodzimej”. Na ścianach sali widowiskowej i stołach można było podziwiać m.in. przepiękne fotografie, obrazy, rzeźbę, koronki i kwiaty. Wystawę trudno opisać, zamknąć w słowach, bo chłonęło się ją przede wszystkim oczami. Uczestnicy spotkania mieli także okazją do wysłuchania fragmentów przepięknych wierszy p. Stefana Dołkowskiego i obejrzeć film pt. „Cztery Pory Roku”.

Podczas spotkania Wójt Gminy Stare Pole p. Marek Szczypior pogratulował twórcom talentu oraz podziękował wszystkim stowarzyszeniom działającym w gminie za wieloletnią współpracę, wyjątkowe zaangażowanie i pasję w pracy na rzecz lokalnej społeczności. Wieczorem zaś staropolska publiczność licznie zebrana w sali GOKiS oklaskiwała kabaret KaŁaMaSz a w nim naszych ulubieńców z serialu „Ranczo”. W obchodach 689 Urodzin Starego Pola wśród wielu zaproszonych gości wziął udział Poseł na Sejm RP p. Kazimierz Smoliński, który przy okazji Jubileuszu z rąk włodarza gminy otrzymał podziękowanie za zaangażowanie i pomoc w realizacji zadań na rzecz rozwoju gminy Stare Pole.

Wójt Gminy Stare Pole, Stowarzyszenie Aktywni Stare Pole, Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Starym Polu serdecznie dziękują mieszkańcom za przybycie i wspólne świętowanie.

Info: Facebook Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Starym Polu

foto: GOKiS Stare Pole

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.