Wydanie nr 192/2020, Piątek 10.07.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Filip, Aniela, Samson, Zacheusz, Witołd, Amalberga, Sylwan, Witalis, January, Aleksander, Rufina, Rzędziwoj, Engelbert, Askaniusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dlaczego bardziej opłaca się wziąć kredyt hipoteczny, niż je wynajmować?

  • Wydanie nr 192/2020
  • 21 lutego 2019, 14:47
  • Dlaczego bardziej opłaca się wziąć kredyt hipoteczny, niż je wynajmować?
  • Strefa obywatelskaWasze informacje
  • 6 komentarzy
Dlaczego bardziej opłaca się wziąć kredyt hipoteczny, niż je wynajmować? fot. Dlaczego bardziej opłaca się wziąć kredyt hipoteczny, niż je wynajmować?
Nieruchomości to obecnie bardzo chwytliwy temat. Wiele osób, szczególnie młodych, decyduje się na kupno swojego pierwszego własnego gniazdka. Pomimo niektórych trudności jest to zdecydowanie lepszy wariant niż wynajmowanie mieszkania. Może wydawać się inaczej, jednak gdy przyjrzymy się temu bliżej, okazuje się, że koniec końców i tak wychodzi się na tym lepiej.

Jakie są minusy wynajmowania mieszkania?

Fundamentalnym argumentem, który przemawia za tym, że nie opłaca się wynajmować mieszkania, są koszty z tym związane. Jesteśmy zobligowani, by regularnie uiszczać opłatę za czynsz. W rezultacie wydajemy pieniądze na coś, co nigdy nie będzie naszą własnością. Co prawda mamy gdzie mieszkać, aczkolwiek należy pamiętać, że nie jest nasze i wciąż należy do właściciela.

Skoro mowa jest o „podleganiu” właścicielowi mieszkania, trzeba powiedzieć też o innych niedogodnościach. Jesteśmy jedynie lokatorami, przez co sami nie mamy prawa decydować o posiadłości. Bez wiedzy i zgody właściciela nie możemy dokonywać gruntownych remontów ani też urządzić mieszkania wedle własnego gustu. To szczególnie uciążliwe, kiedy mamy zamiar pozostać w danym miejscu na dłużej.

Istnieje również obawa, że w każdym momencie właściciel może wypowiedzieć nam umowę najmu, przez co będziemy zmuszeni poszukiwać sobie nowej stancji. Sytuacja ta jest bardzo kłopotliwa, ponieważ istnieje uzasadniony niepokój, że nagle pojawi się informacje o konieczności szukania dachu nad głową.


Kredyt na mieszkanie – plusy

Kupno mieszkania wiąże się niejednokrotnie z wzięciem kredytu. Sporo osób nie może sobie niestety pozwolić, by sfinalizować transakcję, pokrywając wszystko z własnych funduszy. Wówczas zapada decyzja, która przez wielu jest uważaną za obciążającą i nieprzydatną. Wbrew pozorom w ogólnym rozrachunku i tak jest to lepsze rozwiązanie niż wynajem. Po pierwsze, otrzymujemy środki, które przeznaczamy na realizację marzenia, jakim jest posiadanie własnego mieszkania. Podobna kwota wydawana jest na czynsz i opłaty w przypadku wynajmu, dlatego bardziej opłacalne jest spłacanie raty kredytowej.

Spłacając kredyt, masz pewność, że inwestujesz w coś, co będzie tylko i wyłącznie Twoją własnością. Przeznaczając pieniądze na swój dom, w istocie przeznaczasz pieniądze na samego siebie. Dbasz w ten sposób o przyszłość swoją i swojej rodziny.

Skoro już mowa o przyszłości, zastanów się, jakie korzyści możesz mieć z tego mieszkania, jeśli po latach zdecydujesz się z niego wyprowadzić. Wówczas sam możesz dać je pod wynajem, przez miesięcznie będziesz otrzymywał za nie regularne pieniądze, a mieszkanie i tak należeć będzie cały czas do ciebie. Jeśli taka wizja cię nie przekonuje, pomyśl o swoich dzieciach – zawsze mieszkanie możesz pozostawić im, wiedząc, że będzie w dobrych rękach.

Z naszej strony możemy polecić także skorzystanie z pomocy eksperta finansowego - wystarczy wypełnić formularz kontaktowy na stronie www.expander.pl/kredyty/hipoteczne/.


Podsumowanie

Kredyt na mieszkanie z całą pewnością wiąże się z wieloma obowiązkami. Należy jednak mieć na uwadze, że w porównaniu z wynajmowaniem cały czas inwestujesz pieniądze w swoją własność. Wynajmując mieszkanie, środki przeznaczasz na coś, co nigdy nie będzie do ciebie należało.

Dlaczego bardziej opłaca się wziąć kredyt hipoteczny, niż je wynajmować?
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
TomaszL
TomaszL 23.01.2020, 23:39
Mniejszy kredyt można wziac i kupic mieszkanie na obrzezach Warszawy. Ja mieszkam w Piasecznie i nie zamienie go na żaden wynajem, bo wole zyc na swoim! Polecam dom marzen, chyba rusza u nich kolejna tura sprzedazy mieszkan w dobrych cenach
Z kredytem, wynajmujaca i najemca w jednym
Z kredytem, wynajmujaca i najemca w jednym 23.02.2019, 17:03
Nie zgodzę się z tym artykułem. Właściciele mieszkań wolą najem długoterminowy ( nie chce im się co chwilę odnawiać mieszkania a jak najemca jest rzetelny to po co im wymawiać skoro zysk z tego maja). Druga sprawa, kupujac mieszkanie/dom jesteśmy uwiązani do miejsca (sprzedać nie jest łatwo, wynająć-zawsze jest ryzyko że lokatorzy nie beda płacić) a w dzisiejszych czasach praca raz jest tu a za rok czy pięć gdzie indziej i żaden kredyt się za nami nie ciągnie. Wiem co pisze, znam to z autopsji
Bolek op spycha
Bolek op spycha 21.02.2019, 17:59
.................................bzdura i nie prawda ! Artykuł sponsorowany. Uzasadnienie. W przypadku wynajmowania kiedy stanie się coś nie przewidalnego /choroba, strata pracy/ generalnie brak kasy na spłatę zobowiązań traci się prawo do zajmowanego lokalu i prawo do zamieszkania ale bez zobowiązań. Wtedy szuka się lokum gorszego, tańszego, mniejszego. W przypadku kredytu jest niby podobnie. Tylko, że w przypadku kredytu komornik zabiera loklal, sprzedaje za ile chce a raty zostają do kończ życia ! Tracisz lokal, dom i dalej musisz płcić !Kredyt to samobójstwo !
Jin
Jin 13.03.2019, 13:25 (odpowiedź do Bolek op spycha)
Myslę, że się mylisz. Wiadomo, że to ryzyko, ale jak dobrze pójdzie to masz na starość swoje mieszkanie.
A gdy będziesz całe życie wynajmować to na starość będziesz bezdomnym, bo z emerytury to raczej nie wystarczy Ci na wynajem.
Mi się udało i mam teraz własne.
Ana
Ana 21.02.2019, 16:58
Widzę że łatwo wszystkim mówić że kredyt jest lepszy od wynajmu tylko nikt nie pomyślał że przy kredycie hipotecznym trzeba mieć wkład własny a nie wszystkich stać wyłożyć kilkadziesiąt tysięcy żeby dostać kredyt, a banki i tak robią problemy z otrzymaniem kredytu, wiem bo sama wynajmuje mieszkanie od prawie 10 lat. ...
Sebix
Sebix 21.02.2019, 15:44
Zapomnieliscie dopisać jednej bardzo ważnej kwestii mianowicie 20% wkładu finansowego :)