Wydanie nr 191/2020, Czwartek 9.07.2020
imieniny: pokaż (22 imiona)Lukrecja, Zenona, Sylwia, Anatola, Adolfina, Anatolia, Weronika, Ludwika, Patrycjusz, Róża, Zenon, Florianna, Floriana, Hieronim, Mikołaj, Lucja, Teodoryk, Antoni, Kornel, Korneli, Korneliusz, Barbara
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Bezpieczeństwo Seniorów” - debata ewaluacyjna w Nowym Stawie

„Bezpieczeństwo Seniorów” - debata ewaluacyjna w Nowym Stawie fot. KPP Malbork
We wtorek o godzinie 17.00 w Galerii Żuławskiej „Ołówek” na nowostawskim rynku odbyła się debata ewaluacyjna pn. "Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ" z mieszkańcami miasta i gminy Nowy Staw oraz gminy Lichnowy. Podczas spotkania omówiono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa, aplikację „Moja Komenda" oraz przedstawiono stan realizacji wniosków z ostatniej debaty. W debacie udział wzięli również przedstawiciele banku, którzy zaprezentowali uczestnikom zagrożenia jakie występują podczas korzystania z bankowości elektronicznej.

Komendant Komisariatu Policji w Nowym Stawie zorganizował ewaluacyjną debatę społeczną na temat „Bezpieczeństwo seniorów”. Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 17.00 w nowostawskim „Ołówku". Z mieszkańcami na temat zagrożeń bezpieczeństwa rozmawiali Komendant Komisariatu Policji w Nowym Stawie, dzielnicowi miasta i gminy Nowy Staw oraz gminy Lichnowy, a także policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną. Komendant podsumował pracę miejscowych funkcjonariuszy w 2018 roku, dzielnicowi omówili osiągnięte efekty realizacji wniosków zgłoszonych w trakcie ubiegłorocznej debaty. Funkcjonariusze przypomnieli również zgromadzonym seniorom jak nie stać się ofiarą przestępstw na tzw. „wnuczka”, „policjanta”, itp.. Swoją prelekcję przedstawili również pracownicy banku, omawiając temat zagrożeń występujących podczas korzystania z usług bankowości elektronicznej i jak się ich wystrzegać. W trakcie spotkania uczestnicy debaty zadawali policjantom pytania, na które funkcjonariusze starali się wyczerpująco odpowiadać. Przeprowadzone konsultacje pozwoliły na wymianę informacji oraz poznanie potrzeb i oczekiwań seniorów, aby ukierunkować dalsze działania instytucji w kwestii poprawy bezpieczeństwa.

Info i foto: KPP Malbork

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.