Wydanie nr 224/2020, Wtorek 11.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lukrecja, Herman, Włodzimierz, Tyburcja, Zuzanna, Ligia, Aleksander
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Kolejna kobieta oszukana przez Internet. Oszust podawał się za amerykańskiego żołnierza.

Kolejna kobieta oszukana przez Internet. Oszust podawał się za amerykańskiego żołnierza. fot. pixabay.com
Kolejna kobieta została oszukana przez osobę podającą się za amerykańskiego żołnierza. Pani, która prowadziła rozmowę z nieznanym mężczyzną o obcojęzycznie brzmiącym imieniu i nazwisku miała wpłacić 2000 euro na poczet paczki, która to została do niej wysłana. Oczywiście okazało się to oszustwem.

Kobieta nawiązała rozmowę z mężczyzną poznanym na portalu społecznościowym. Przedstawił się jako amerykański żołnierz przebywający w Afganistanie. Kobieta rozmawiała z nim, a ten miał się jej zwierzyć, że chce zamieszkać w Polsce. Mężczyzna zadeklarował, że prześle jej cały swój dobytek, który posiada. Kobieta odebrała wiadomość, że paczka już do niej została nadana. Później skontaktował się z nią „międzynarodowy agent”, o równie obcobrzmiącym nazwisku.  Ten z kolei tłumaczył, że wysłana paczka utknęła i trzeba zapłacić 2000 Euro. Kobieta próbowała dwukrotnie przelać pieniądze w placówkach bankowych na podane konto, ale tam spotkała się z informacją, że może to być oszustwo. Docelowo więc pieniędzy nie przesłała.

Wtedy też miała dostać wiadomości z pogróżkami. Kobiecie podano nowy numer konta i zażądano, by wpłaciła pieniądze grożąc jej. Kobieta, zamiast od razu zgłosić się na Policję wpłaciła wspomnianą kwotę w polskiej walucie na podane przez oszustów konto. Nadana przez żołnierza i „międzynarodowego agenta” paczka do tej pory nie nadeszła…

Policjanci ostrzegają szczególnie kobiety przed zawieraniem tego typu znajomości. Już w początkowej fazie, czyli nawiązania mają one za cel  wyłudzenie pieniędzy. Relacja między oszustem a ofiarą jest oparta na emocjach, ale tylko z punktu widzenia ofiary. Oszust po drugiej stronie komputera ma swój cel. Relacja ta może trwać od kilku tygodni do nawet kilka miesięcy. Po tym czasie następuje próba wyłudzenia pieniędzy. I często jest to skuteczna próba. Prezentujemy ten mechanizm, aby ostrzegać przed tym typem oszustwa.

Info: KMP Elbląg

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
qwer
qwer 13.02.2019, 16:16
idiotek u nas dostatek:))))
Ziutek
Ziutek 13.02.2019, 12:51
........................Miał być powrót Oficera i bara bara w wieku co by tu powiedzieć balzakowskim a okazało się, ze nie tylko nie będzie szczytowania ale nawet gry wstępnej ! A Pani była przygotowana i napalona /kusa haleczka, koronkowe majteczki, jedna broszka przy klapie druga wygolona, gadżety pod poduszką i takie tam/. A przystojny Oficer nie zapewnił Jej nawet gry wstępnej ! No to się kobieta wkur…wiła na Pana Oficera i poszła na Policję ! I ja się babie nie dziwię ! Każda by się wkur…wiła ! Żadna kobieta nie wybaczy takiego poniżenia ! Która z Was chciała by szczytować z konieczności z bezdomnym ? No która ? Żadna ! Prawda ? Pozdrawiam !