Wydanie nr 26/2021, Wtorek 26.01.2021
imieniny: pokaż (10 imion)Paula, Skarbimir, Leon, Tymoteusz, Tytus, Leona, Wanda, Żeligniew, Ksenofont, Małostryj
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zderzenie Volkswagena z Fordem. Obydwaj kierowcy w szpitalu.

Zderzenie Volkswagena z Fordem. Obydwaj kierowcy w szpitalu. fot. KPP Tczew
Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj w miejscowości Opalenie. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze pracujący na miejscu zdarzenia 35-letni kierowca dostawczego volkswagena nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu fordowi w wyniku czego doszło do zderzenia samochodów. Dwóch kierowców z samochodów uczestniczących w zdarzeniu trafiło do szpitala.

Wczoraj o godzinie 14.35 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Tczewie otrzymał telefoniczne zgłoszenie o wypadku drogowym, do którego doszło na drodze krajowej nr 90 w miejscowości Opalenie. Natychmiast w to miejsce wysłał policjantów, którzy zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń mundurowych pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że 35-letni mieszkaniec powiatu tczewskiego kierując dostawczym volkswagenem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu fordowi Focus jadącemu drogą krajową nr 90. W wyniku zderzenia samochodów dwóch kierowców trafiło do szpitala.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowcy uczestniczący w zdarzeniu drogowym byli trzeźwi. Stróże prawa wykonali oględziny pojazdów oraz miejsca zdarzenia. Technik kryminalistyki sfotografował miejsce zdarzenia oraz wykonał szkic sytuacyjny. Ujawnione i zabezpieczone na miejscu ślady pomogą policjantom w ustaleniu bliższych okoliczności tego wypadku. Funkcjonariusze zatrzymali dowody rejestracyjne od samochodów uczestniczących w wypadku.

Teraz policjanci wyjaśniają okoliczności całego zdarzenia i jednocześnie apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności za kierownicą. 

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w ruchu drogowym uwarunkowane jest wieloma okolicznościami, ale w dużej mierze zależy od samych uczestników. 

Przestrzegajmy więc elementarnych zasad bezpieczeństwa na drodze.

Info i foto: KPP Tczew

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ciekawy
Ciekawy 06.02.2019, 14:15
To Opel czy Ford?
Krystyna
Krystyna 06.02.2019, 16:13 (odpowiedź do Ciekawy)
Ford już poprawili ps. Ford nie mój : )