Wydanie nr 190/2020, Środa 8.07.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Adrian, Kilian, Kiliana, Prokop, Eugeniusz, Odeta, Edgar, Chwalimir, Adolf, Adolfa, Piotr, Teobald
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Dopasowanie rozkładu i cen biletów. Jak przyciągnąć pasażerów? Czekamy na Wasze opinie i komentarze.

1 lutego radni wyrażą swoje zdanie na temat proponowanej podwyżki cen biletów przez Miejski Zakład Komunikacji. Spółka od lat ma finansowe problemy. Czas mija i kolejne rozwiązania nie przynoszą poprawy sytuacji. Interesuje nas - czy korzystają Państwo z usług MZK? Jak je oceniacie? Napiszcie, co wymaga poprawy.

Czy korzystacie z miejskich autobusów? Jeżeli nie, to dlaczego? Miejska spółka poprosi radnych o zwiększenie opłat za bilety. Głosowanie w tej sprawie już 1 lutego. Jeżeli radni przychylą się do wniosku, to cena wzrośnie do 3 zł jeszcze w tym roku i sukcesywnie do 3,40 w 2023 roku. Mimo około 2 milionowego wsparcia dla spółki, które przekazywane jest z budżetu miasta, MZK odnotowuje straty. Aby zwiększyć dochody i atrakcyjność, przedsiębiorstwo chce zakupić pięć elektrycznych autobusów. Dzięki czemu stare i wysłużone scanie będą mogły zostać wycofane z użytku. Będzie to możliwe za pośrednictwem Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Tak wynika z półoficjalnych komunikatów.


Wyższe ceny biletów, nowe autobusy oraz pomysł na wsiadanie przednimi drzwiami, by ograniczyć liczbę gapowiczów. Te rozwiązania mają zwiększyć przychody spółki, jednak kłopotów finansowych z pewnością nie rozwiążą.


Co w Państwa opinii należy zrobić, aby przyciągnąć pasażerów? Czy istnieje możliwość, aby malborczycy przesiedli się z samochodów do autobusów? Może powrót na najbardziej popularne pozamiejskie trasy miałby sens? Czekamy na Państwa pomysły i opinie w sprawie MZK w Malborku.

 

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (15)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mietek
Mietek 06.06.2019, 19:04
Tak koszt biletów mniejszy. Ulgi dla osób z niepełnosprawnością powinny być.
Wiesia
Wiesia 06.06.2019, 19:02
Drogie bilety. Stopień znaczny i umiarkowany za darmo. Przywrócić autobusy pozamiejskie do Nowy Staw, Stare Pole itd. I żeby miesięczne bilety były tańsze niż latocha czy pociąg. Tak 120 zł, A dużo przejdzie na MZK.
Karina
Karina 06.06.2019, 18:57
Przede wszystkim 6 z dworca powinna być tak 6.32. Bilety są drogie. Dla ludzi z orzeczeniem o niepełnosprawności z stopniu znacznym i umiarkowanym, za darmo. Dla znacznego może być opiekun. Nie róbcie jaj. W dużych miastach są zniżki. Jak się nie wzbogaciliscie to się już nie wzbogacicie. I popatrzcie ile osób ma problemy z chodzeniem.
Mieszkaniec Malborka
Mieszkaniec Malborka 02.02.2019, 19:57
Po pierwsze autobusy powinni zostać przywrucone na dawne trasy pozamiejske np Stare Pole ,Nowy Staw,Sztum,Waplewo, Stary Targ to od razu by podnisło i zwiększyło by udziały MZK bo aktualnie przy dzisiejszych liniach takich jak Latocha to wogle nie idzie nawet jechać z wózkiem razem z dzieckiem bądz co mówić dopiero osoba Niepełnosprawna.
Po drugie zmienić w trybie natychmiastowym cały zarząd Mzk na czele z panią prezesową która bierze ponad 12000zł co msc za co na to proszę odpowiedzieć ?
jurek z malborka
jurek z malborka 01.02.2019, 13:06
Chciałbym żeby autobusy kursowały tak jak kiedyś do Sztumu , Starego Pola , Nowego Stawu, Waplewa itd . MZK bardzo żle postąpiło , że zlikwidowało linie pozamiejskie .