Wydanie nr 224/2020, Wtorek 11.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Lukrecja, Herman, Włodzimierz, Tyburcja, Zuzanna, Ligia, Aleksander
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Innowacyjne zajęcia w malborskim II Liceum Ogólnokształcącym.

Innowacyjne zajęcia w malborskim II Liceum Ogólnokształcącym. fot. Rafał Łakomy II LO Malbork
W środę, 30 stycznia, II LO w Malborku odwiedzili uczniowie trzeciej klasy gimnazjum z Nowego Stawu. Uczniowie mieli okazję brać udział w zajęciach z robotyki, przygotowanych przez p. Krzysztofa Hamryszczaka wraz z uczniami z klasy 2D.

Młodzież poznała podstawy robotyki i programowania, a także zbudowała własnego robota. Pod czujnym okiem nauczyciela mogli spróbować swoich sił podczas tworzenia „Miotacza piłek”. Wszystkim udało się stworzyć i oprogramować konstrukcję. Nie zabrakło oczywiście dobrych humorów, uśmiechu i chęci do działania. W czasie gdy jedna grupa zmagała się z robotami, druga grupa uczestniczyła w zajęciach z matematyki przygotowanych i poprowadzonych przez p. Sylwię Borkowską oraz dziewczyny z klasy 3E: Klaudię, Natalię , Weronikę i Zuzię. 
Młodzież miała możliwość sprawdzenia własnej sprawności rachunkowej, rozwiązując zestaw nieco zaskakujących zadań. Następnie goście zapoznali się z przykładami pytań Fermiego i wytrwale poszukiwali odpowiedzi na jedno z nich. Kolejna część zajęć poświęcona była odpowiedziom na pytanie „Ile jest…”, między innymi ile różnych kart do gry Dobble, można by utworzyć dysponując 22 symbolami( jak jest w popularnej wersji gry). Zakończono rozgrywkami i wyłonieniem Mistrza Dobble w każdej z odwiedzających grup. Widoczne było duże zaangażowanie gimnazjalistów, czas umilały słodycze i uśmiech. 

Mamy nadzieję, że znów spotkamy się z nimi we wrześniu.

Info i foto: Rafał Łakomy II LO

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.