Wydanie nr 186/2020, Sobota 4.07.2020
imieniny: pokaż (15 imion)Elżbieta, Aurelian, Aggeusz, Alfred, Teodor, Józef, Odon, Odo, Malwina, Wielisław, Innocenty, Julian, Berta, Ozeasz, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

II LO bawiło się równo 100 dni przed maturą. Kolejna studniówka w Gościńcu nad Wisłą.

II LO bawiło się równo 100 dni przed maturą. Kolejna studniówka w Gościńcu nad Wisłą. fot. Michał Kruczkowski
Jak co roku nadszedł okres, w którym maturzyści stawiają swoje pierwsze kroki ku wyjściu ze szkoły i wejścia w dorosłość. O ile w maju będzie trzeba wykazać się odpornością na stres i bystrością umysłu, tak na początku roku najważniejsza jest zabawa na balu studniówkowym.

Zazwyczaj studniówka jest nazwą tylko umowną, jednak w tym roku II Liceum Ogólnokształcącemu w Malborku udało się idealnie wpasować z datą, albowiem ich bal odbył się równo 100 dni przed egzaminami maturalnymi. Dyrektor, Zbigniew Kowalski, apelował jednak, że tego wyjątkowego wieczoru należy zapomnieć o nauce, a skupić się na tańcach i świetnie spędzonym czasie z rówieśnikami i nauczycielami.

Przygotowania do matury mają rozpocząć się od wtorku, gdyż w poniedziałek cała szkoła nadal będzie żyła emocjami z piątkowego wieczoru. Miejmy nadzieję, że każdy uczestnik balu już do końca życia będzie z uśmiechem na twarzy wracał wspomnieniami do tego wyjątkowego wydarzenia.

Materiał ze studniówki II LO, razem z polonezem, znajdziecie poniżej.

Michał Kruczkowski
Przejdź do komentarzy

 

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Patronat
Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim . Internet Światłowodowy i Telewizja HD w Malborku, Nowym Stawie i Nowym Dworze Gdańskim .
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Studniówki


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Ziutek
Ziutek 28.01.2019, 07:52
Jak rządziło peło musiałem pracować, byłem kierowcą w MZK w Malborku. Pobudka o 3 rano, przed 5 na bazie i cały dzień woziłem wariatów po mieście. Niedziela, świątek i piątek, ostra harówka. Jedni mówią taka praca, według mnie to współczesne niewolnictwo. Ale od czasu wypłaty kopulacyjnego - 500 plus moje życie się zmieniło, bajka. Zwolniłem się i teraz to bym nie poszedł do roboty nawet za 8 tys. zł na rękę tak jak Kijowski. Żyję z konkubiną i 12 dzieci a Lusia mówi, że to nie koniec. Jedno chyba moje. Ona zarejestrowana - oczywiście jako samotna matka. Full socjal - czynsz MOPS płaci, 2 tony węgla z MOPS na zimę sprzedaliśmy po 700 zeta za tonę. Po co mi, jak i tak mam darmo prąd z klatki schodowej. Żarcia tyle, że zjeść się nie da. Makaron, cukier, ryż sprzedajemy znajomym, bo sklepy nie chcą - jest opisane "pomoc społeczna - nie na sprzedaż". Co za matoł taki tekst wymyślił – pewnie wróg Polski i Polaków! Bachory mają ciuchy z darów - wszystko nówki, jedzenie w szkole darmo. Na wakacje "pod gruszą" dzieci dostały z pomocy społecznej po 700 zł kupiłem se nową komórkę, full wypas, teraz telewizora szukam na kredyt, pierwszą ratę pewnie wpłacę, rszte…a się zobaczy, nic nie obiecuję. Kredyty mam wszędzie gdzie dali, nigdzie nie spłacam - mogą mi skoczyć. Komornik nie ma mi co zabrać, a zresztą jakby co, to konkubina z dziećmi robi takie przedstawienie, że urzędnicy przy dziennikarzach muszą nas jeszcze przepraszać. Żyje się w Polsce dobrze, tylko trzeba pogłówkować. Kablówkę mam darmo- wkłułem się w kabel na sieni - od rana piwko, papierosek i Eurosport. Szkoda, ze fajek w MOPSIE nie dają, mam nadzieję, że po następnych wyborach to się zmieni. No, nie będę wam dłużej przeszkadzał - bierzcie się do roboty, bo ktoś musi zarobić na nas biednych i pokrzywdzonych przez los. Pozdrawiam. Ziutek.

Maniek
Maniek 27.01.2019, 17:42
..............................Polska 2019 rok: 4 osobowa rodzina - oboje bezrobotni:
- nasza rodzina otrzymuje miesięcznie: 1662 zł zasiłku dla bezrobotnych, 1000 zł świadczenia wychowawczego i 668 zł zasiłku rodzinnego co razem daje 3330 zł.
Dla porównania od stycznia 2019 roku wynagrodzenie minimalne to 2100 zł brutto, co daje około 1530 zł "na rękę"
Czy warto pracować ?
I po co matura ?