Wydanie nr 187/2020, Niedziela 5.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Zoe, Marta, Wilhelm, Trofima, Antoni, Przybywoj, Bartłomiej, Jakub, Filomena, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zatrzymany za kradzież i rozbój. 45-letni obywatel Mołdawii w rękach policji.

Zatrzymany za kradzież i rozbój. 45-letni obywatel Mołdawii w rękach policji. fot. KPP Tczew
Wspólne działania policjantów z tczewskiej komendy oraz komisariatu w Pelplinie doprowadziły do zatrzymania osoby podejrzewanej o rozbój, do którego doszło w miejscowości Rożental.

Według ustaleń śledczych sprawca w minioną niedzielę pobił mieszkankę powiatu tczewskiego, a następnie ukradł jej telefon komórkowy. Stróże prawa ustalili również, że zatrzymany obywatel Mołdawii ma związek z przestępstwem kradzieży butów z jednego z mieszkań w Pelplinie. Funkcjonariusze we wtorek doprowadzili 45-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty dotyczące rozboju oraz kradzieży, za co sąd aresztował go na trzy miesiące.

20 stycznia br. o godzinie 17.30 oficer dyżurny tczewskiej Policji otrzymał zgłoszenie o rozboju, do którego miało dojść w miejscowości Rożental. Na miejsce natychmiast zostali wysłani funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Pelplinie. Mundurowi podczas przeprowadzanej interwencji ustalili, że na jednej z ulic w Rożentalu sprawca pobił młodą mieszkankę powiatu tczewskiego, a następnie z kieszeni ukradł jej telefon komórkowy. Po tym zdarzeniu sprawca uciekł. Wezwani na miejsce ratownicy medyczni udzielili pokrzywdzonej pomocy medycznej.

Policjanci przyjmujący zgłoszenie ustalili rysopis sprawcy i zaczęli go poszukiwać. Intensywna praca tczewskich i pelplińskich funkcjonariuszy zajmujących się tym zdarzeniem doprowadziła do ustalenia tożsamości mężczyzny, który mógł mieć związek z tym przestępstwem. W miniony poniedziałek (21 stycznia br.) policjanci ustalili, gdzie znajduje się poszukiwany mężczyzna i po wejściu do jednego z mieszkań w Pelplinie zatrzymali 45-letniego obywatela Mołdawii.

Dodatkowo mundurowi ustalili, że zatrzymany 45-latek ma związek z przestępstwem kradzieży 5 par butów na terenie Pelplina. Sprawca w tym zdarzeniu wszedł do niezamkniętego mieszkania i z korytarza ukradł buty warte 540 złotych.

Zatrzymany mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty rozboju oraz kradzieży. W środę sąd na wniosek prokuratora aresztował go na najbliższe trzy miesiące. Za te przestępstwa grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Info i foto: KPP Tczew

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Imigrant
Imigrant 24.01.2019, 09:49
Nie bądź jeleniem zostań nierobem na socjalu ! Nieroby góra!