Wydanie nr 189/2020, Wtorek 7.07.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Benedykt, Pompejusz, Sędzisława, German, Antoni, Cyryl, Wilibald, Metody, Estera
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

50 LAT DROGI ARTYSTYCZNEJ KRYSTYNY JAŻDŻDZEWSKIEJ – BARANOWSKIEJ – 27.11.2013

 50 LAT DROGI ARTYSTYCZNEJ KRYSTYNY JAŻDŻDZEWSKIEJ – BARANOWSKIEJ – 27.11.2013 fot. Dawid Bochon [Dawid]

27 listopada br w Galerii Nova w Malborku odbyła się jubileuszowa wystawa prac malarstwa Krystyny Jażdżdzewskiej – Baranowskiej. Swoim wokalnym występem uroczystość otworzyła wnuczka pani Krystyny - Martyna Jażdżewska podopieczna pani Marii Sejbert, która od lat prowadzi zespół Balbiny odnoszący liczne sukcesy. Z tej okazji zespół przygotował dla pani Krystyny muzyczna niespodziankę. 

Jako pierwsza na ręce jubilatki kwiaty złożyła Jolanta Leszczyńska Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miasta w imieniu własnym oraz burmistrza miasta Malborka Andrzeja Rychłowskiego. Na uroczystość przybyli również przedstawiciele powiatu sztumskiego – starosta Wojciech Cymerys oraz Adam Karaś, dyrektor Sztumskiego Centrum Kultury, którzy również wręczyli kwiaty oraz podziękowania za wieloletnią współprace. 


Pani Krystyna zdolności plastyczne ujawniła już w szkole podstawowej, lecz poważnie zainteresowała się z chwilą rozpoczęcia nauki w 4 letnim Państwowym ognisku Plastycznym w Malborku, które ukończyła w 1959r. 
Jest założycielka m.in Klubu Plastyka ''PALETA'', które działa już od 2010 r. Przy Sztumskim Centrum Kultury, które istnieje do dziś. O historii artystycznej malarki można opowiadać naprawdę wiele i, choć to już 50 lat drogi artystycznej pani Krystyna sama w to nie może uwierzyć.... 


Najbliżsi oraz przyjaciele mówią o pani Krystynie jako o osobie bardzo ''płodnej'', ponieważ pani Krystyna każdą wolna chwile poświecą malowaniu.

Dawid Bochon
Przejdź do komentarzy

 

Podziel się:
Oceń:

Zobacz więcej z kategorii Wernisaże


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.