Wydanie nr 217/2020, Wtorek 4.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Dzień Kubusia Puchatka w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 9

Malbork: Dzień Kubusia Puchatka w bibliotece Szkoły Podstawowej nr 9 fot. Adam Liszewski/ 82-200.pl
W piątek, 18 stycznia b.r., w bibliotece ,,dziewiątki’’ odbyło się głośne czytanie przygód Kubusia Puchatka, z okazji ,,Dnia Kubusia Puchatka’’ w którym udział wzięli chętni uczniowie klas VI-VIII wraz z nauczycielami biblioteki – panem Adamem Liszewskim, p.Lidią Murawską i nauczycielką j.polskiego p.Janiną Łańko.

Wypada zaznaczyć ,że głośne czytanie jest niezaprzeczalną zaletą, która każdemu czytelnikowi przynosi radość i pozostawia cudowne wspomnienia i wiele wrażeń. Tego dnia p.bibliotekarz przypomniał na wstępie spotkania biografię autora przygód niesfornego misia – Alana Aleksandra Milne, a później przeczytał wybrany przez siebie fragment przygód Kubusia Puchatka. Uczestniczący w zajęciach czytelnicy i słuchacze bardzo chętnie włączyli się do wspólnego czytania wesołych przygód Kubusia i jego niezwykłych przyjaciół.

Bardzo dużym zapałem wykazały się na tym polu uczennice klasy VI , które podczas zajęć przeczytały najwięcej przygód np. w którym Puchatek idzie z wizytą i wpada w potrzask oraz w którym Kłapouchy obchodzi swoje urodziny. Samo czytanie urozmaicił specjalnie na tę okazję przygotowany pokaz książek i misiów, wśród których znalazły się wybrane ilustracje z książek o Kubusiu. Pod koniec spotkania czytelnicy odpowiadali na pytania dotyczące czytanego tekstu, a na koniec odbył się quiz wiedzy o Kubusiu Puchatku. Po nim zaś wszyscy otrzymali drobne łakocie. Jeśli tylko macie ochotę poznać fantastycznego Kubusia, Kłapouchego, Prosiaczka i całą ferajnę, to udajcie się do szkolnej biblioteki ,,dziewiątki’’.

Info i foto: Adam Liszewski/ 82-200.pl

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.