Wydanie nr 217/2020, Wtorek 4.08.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Alfred, Mironieg, Perpetua, Maria, Arystarch, Protazy, Dominika, Andrzej
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

„Rozbity bank ludzkich serc” – ostatnia puszka prezydenta Pawła Adamowicza.

  • Wydanie nr 217/2020
  • 23 stycznia 2019, 10:00
  • Redakcja
  • Wiadomości
„Rozbity bank ludzkich serc” – ostatnia puszka prezydenta Pawła Adamowicza. fot. facebook
Szlachetny cel gdańszczanki z symbolicznego gestu przekształcił się w ogólnopolskie szaleństwo dobrych serc. Ostatnia puszka na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zmarłego tragicznie prezydenta, Pawła Adamowicza zapełniła się po brzegi.

Miał być tylko tysiąc.

Zbiórka na portalu społecznościowym „Zapełnijmy ostatnia puszkę Pana Prezydenta dla WOŚP” przerosła najśmielsze oczekiwanie jej organizatorki, Patrycji Krzymińskiej, która w swoim zamyśle chciała uzbierać „tylko” 1000 zł.

  • Czy chcesz wesprzeć wraz ze mną szlachetny cel? Zbieram pieniądze na rzecz organizacji WOŚP, a każdy Twój datek – zarówno mały, jak i duży – będzie się liczyć. Przyda się każdy grosz.

Akcja rozpoczęła się w dniu śmierci Prezydenta Gdańska, 14 stycznia br. Początkowo szła mozolnie – link krążył tylko wśród znajomych organizatorki. Z czasem wyszedł poza tę granicę i był przekazywany wśród internautów w całej Polsce, którzy wzajemnie się zapraszali do wzięcia udziału w tej wspaniałej akcji. Zbiórka zakończyła się 22 stycznia br. o północy.

Do ostatniej puszki „wrzucono” ponad 16 milionów złotych.

Ponad 200 tys. osób wspomogło ostatnią puszkę na łączną sumę 15 990 352 zł, co z kwotą uzbieraną przez wolontariusza WOŚP, Pawła Adamowicza 5 613,11 zł daje 15 995 965,11 zł.

Brakujące do 16 milionów złotych pieniądze postanowił przekazać inny internauta, który również w ramach zbiórki na WOŚP zbierał datki.

  • Hej, Patrycjo, zgubiłaś coś :) Chyba coś Ci wypadło po drodze w tym całym szaleństwie! Czekaj, pozbieram i zaraz Ci przyniosę.

Podczas akcji „Hej Pati! Zgubiłaś coś!” Miło Ko uzbierał 11 719 zł, które przekazał do ostatniej puszki Prezydenta Adamowicza, co łącznie dało niebagatelną kwotę 16 007 726,11 zł.

Nowy sprzęt trafi do Gdańska.

Jerzy Owsiak, dyrygent WOŚP zapowiedział, że w ramach tej zbiórki zostanie zakupiona karetka neonatologiczna dla Gdańska, o którą proszono jeszcze w grudniu ubiegłego roku.

- Pieniądze na pewno zostaną w Gdańsku. Są to pieniądze tak duże, że będziemy mogli zorganizować i zrealizować pomoc nie tylko w formie zakupu karetki, która już obiecaliśmy, ale także w formie dużego, bardzo drogiego nowoczesnego sprzętu medycznego dla gdańskich szpitali – powiedział w rozmowie z Faktami tvn Krzysztof Dobies z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

 

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.