Wydanie nr 187/2020, Niedziela 5.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Zoe, Marta, Wilhelm, Trofima, Antoni, Przybywoj, Bartłomiej, Jakub, Filomena, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Modne rolety do wnętrz mieszkalnych

Rolety pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale i dekoracyjną. Odpowiednio dobrane mogą stać się ciekawą ozdobą niejednego pomieszczenia. Z powodzeniem zastępują mniej estetyczne żaluzje. Coraz więcej osób decyduje się na ich zastosowanie, niekiedy pojawiają się także zamiast firan czy zasłon. Jak umiejętnie wybrać rolety, aby podkreślić charakter naszego wnętrza?

Rolety austriackie do wnętrz w stylu rustykalnym

Rolety mogą posiadać nietypową i niesamowicie ozdobną formę, co świetnie udowadniają rolety austriackie. Poznać można je po dużej ilości pofałdowań. Zazwyczaj szyte są na pionowych taśmach, które drapują tkaninę przez całą wysokość rolety. Stosowane są przeważnie w pomieszczeniach utrzymanych w stylu rustykalnym lub barokowym. Niekoniecznie odnajdą się za to we wnętrzach nowoczesnych, gdzie panować ma minimalizm. Rolety austriackie nierzadko wykończone są koralikami bądź kryształkami. To z pewnością ciekawy dodatek, który należy dobierać ostrożnie, aby nie nadać pomieszczeniu wrażenia ciężkości.

Rolety dzień-noc - postaw na funkcjonalność

To obecnie jeden z najpopularniejszych rodzajów rolet, który wyróżnia przede wszystkim wysoka funkcjonalność. Składają się z naprzemiennych pasów, pomiędzy który znajdują się przerwy. Wszystko po to, aby umożliwić regulację natężenia światła. Rolety tego typu możemy całkowicie odsłonić, aby wpuścić do naszych wnętrz promienie słoneczne lub też zasłonić, np. podczas nocy. Możemy także wybrać opcję pośrednią, dzięki czemu w pokoju może np. panować półmrok. 

Rolety ekranowe - różnorodność wyboru

Rolety ekranowe cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko we wnętrzach mieszkalnych, ale i przestrzeniach użyteczności publicznej. Ich główną zaletę stanowi prostota oraz bogaty wybór kolorów i materiałów, z jakich mogą być wykonane, co sprawia, że łatwo dopasować je do stylu konkretnego pomieszczenia. Większość rolet ekranowych wykonuje się z PCV lub włókna szklanego, chociaż na rynku dostępne są również rolety z poliestru. Wybór materiału ma duże znaczenie, ponieważ to od niego zależy, czy roleta nie straci koloru pod wpływem działania promieni słonecznych. Rolety ekranowe dostępne są w dwóch wariantach: wolnowiszącym lub kasetowym. Znaleźć można je w atrakcyjnej cenie w sklepie internetowym rolety, gdzie oferowane są także inne rodzaje rolet. 

Rolety, firany, a może żaluzje?

Dlaczego warto wybrać rolety do naszych wnętrz? Żaluzje sprawdzają się równie dobrze jeżeli wziąć pod uwagę blokadę promie słonecznych, jednak nie prezentują się zbyt efektownie, a niekiedy nawet mogą negatywnie wpłynąć na estetykę pomieszczenia. Firany nie umożliwiają za to regulacji natężenia światła. Wszystko to sprawia zatem, że rolety okażą się najlepszych z możliwych wyborów.

Modne rolety do wnętrz mieszkalnych
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.