Wydanie nr 216/2020, Poniedziałek 3.08.2020
imieniny: pokaż (5 imion)Nikodem, Nikodema, Szczepan, Lidia, Piotr
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Sobotnia zbiórka Fundacji WOŚP w Gdańsku

Sobotnia zbiórka Fundacji WOŚP w Gdańsku fot. Lucyna Lewandowska/wosp.org.pl
Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, na prośbę rodziny śp. Prezydenta Miasta Gdańsk Pawła Adamowicza, zdecydowała się przeprowadzić zbiórkę wśród osób uczestniczących w sobotnich uroczystościach pogrzebowych.

Datki na rzecz WOŚP, lub na wspólnie kwestującą Fundację Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza, zastąpić mają – zgodnie z wolą rodziny – przynoszenie kwiatów i zniczy w hołdzie Zmarłemu. Zbiórka przeprowadzona będzie przez wolontariuszy WOŚP. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy oświadcza, iż zebrane podczas kwesty środki zostaną również przez nią spożytkowane na zakup sprzętu medycznego i doposażenia dla gdańskiego Hospicjum im. Ks. Eugeniusza Dutkiewicza, placówki szczególnie bliskiej śp. Prezydentowi Gdańska. Zbiórka stanowić będzie kontynuację 27. Finału WOŚP. Wolontariusze posługiwać się będą finałowymi identyfikatorami oraz skarbonkami oznaczonymi symboliką żałobną. Rozdawać będą także darczyńcom czerwone serduszka WOŚP. 

Zbiórka prowadzona będzie z pełnym poszanowaniem powagi sytuacji i jest dla Fundacji przede wszystkim wyrazem szacunku dla woli bliskich Zmarłego. 

Informacja Prasowa Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy  

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Zuzanna
Zuzanna 20.01.2019, 20:31
@ryba oczywiście że podziały są tylko w naszych głowach, sama nie byłam świadoma jak bardzo jesteśmy zgodni, ale ostatnie wydarzenia bardzo dobrze to uwidoczniły.

Nawet quiz, który moim zdaniem jest super inicjatywą ,pięknie pokazuje że jesteśmy jednogłośni w sprawach istotnych, co jest bardzo ważne. No i sam fakt ze możemy to dostrzec też jest pewną wartością.

ryba
ryba 20.01.2019, 14:35
@Kamila bo wszystkie podziały są tylko w naszych głowach! Trzeba szanować siebie nawzajem i skończyć z tą nienawiścią! @Patryk wychodzi w sumie na to, że w najważniejszych kwestiach jednak jesteśmy bardzo zgodnym narodem. A to czy wolimy pomidorową czy rosół to już sprawa drugorzędna ;)
Stanisław
Stanisław 20.01.2019, 11:37
Moim zdaniem to w Polsce jest sporo podziałów ale w pewnych kwestiach światopoglądowych okazuje się, że jesteśmy bardzo podobni do siebie. To samo było widać podczas ostatnich przykrych wydarzeń w Gdańsku.
lisek
lisek 19.01.2019, 18:39
przypadkiem trafilem na ta kampanie i jestem zaskoczony. Fajne pytania, chwila klikania i jestem bogatszy o wiedze, ze wcale tak sie nie roznimy od siebie :)
quak
quak 19.01.2019, 18:23
z ciekawosci zrobilem quiz, dosc szybko poszlo. Jestem zaskoczony tym, ze w wiekszosci odpowiedziach jestesmy bardzo zgodni :)