Wydanie nr 274/2020, Środa 30.09.2020
imieniny: pokaż (9 imion)Wiara, Felicja, Grzegorz, Zofia, Hieronim, Imisław, Wiktor, Honoriusz, Znamir
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Z powodu żałoby zostaną odwołane studniówki? – pytają zdezorientowani rodzice. MEN i wojewoda odpowiadają. Czekamy na wasze komentarze.

W najbliższy piątek miała się odbyć studniówka w Nowym Dworze Gdańskim. Jak poinformowali nas rodzice uczniów – z powodu tragicznych zdarzeń w Gdańsku bal został odwołany. „Wszystko jest już gotowe. Rozumiemy powagę sytuacji, ale naszym zdaniem podjęta decyzja jest zdecydowanie za daleko idąca” – słyszymy w rozmowie telefonicznej.

- Dlaczego liceum odwołało studniówkę z powodu wydarzeń w Gdańsku? - pyta jeden z rodziców.
„Ja rozumiem, że zginął człowiek, osoba publiczna, ale mimo to uważam, że to nie jest powód, żeby dzieci, które się przygotowywały, które czekały na to, cierpiały przez decyzję szkoły. My, jako rodzice się zastanawiamy co dalej. Przecież wszystko jest ustalone, jest opłacony catering, uczniowie mają poumawiane wizyty u kosmetyczek i fryzjerów, na które też trzeba czekać. Nikt nie odpowiedział nam kiedy odbędzie się bal. Moim zdaniem jest to nieodpowiedzialne. Naraża tylko nas wszystkich na dodatkowy, niepotrzebny stres.”
 

Decyzja jest oczywista – informuje dyrektor szkoły.
- Wojewoda pomorski ogłosił do czasu pogrzebu prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza żałobę na terenie całego województwa. Ze wstępnych informacji wynika, że prezydent ogłosi również żałobę narodową w najbliższą sobotę. Nasza studniówka miała się odbyć z piątku na sobotę, dlatego jeżeli się te wszelkie informacje potwierdzą, to nie ma takiej możliwości, żeby organizować huczne zabawy. Wspólnie z rodzicami staramy się znaleźć wyjście z tej sytuacji. Być może bal odbędzie się w ciągu dwóch najbliższych tygodni – informuje Marian Kwoczek, dyrektor ZS1 w Nowym Dworze Gdańskim.

 

Kuratorium wysłało zapytania do MEN, Ministerstwo potrzebowało czasu, biuro wojewody zdecydowanie podkreśliło, co należy zrobić.
Po telefonie od rodzica pytania w sprawie zadaliśmy Kuratorium Oświaty w Gdańsku. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że organ czeka na wytyczne z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Skontaktowaliśmy się z Anną Ostrowską, rzecznikiem MEN, która poinformowała nas, że postępowanie w tej sprawie powinno zostać określone szczegółowo w rozporządzeniu wojewody.
- Wojewoda powinien jasno określić, jakich imprez w czasie żałoby nie wolno organizować – stwierdziła rzecznik.

Stanowisko biura wojewody jest jednoznaczne.
- Studniówka jest to też impreza kulturalna i zabawa. Na zdrowy rozsądek jest już jasne wykluczenie, skoro jest żałoba. Każdy musi się odnieść do własnego sumienia. Rozumiemy, że to są koszty i spore problemy, ale w obliczu tragedii nie można podjąć innej decyzji – informuje biuro prasowe.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że studniówka ZSP3 w Malborku również zostanie przełożona. Uczniowie poinformowali nas, że bal ma się odbyć dzień później, czyli w najbliższą niedzielę. Dyrektor szkoły w rozmowie z nami poinformował, że oświadczenie w tej sprawie wyda dopiero jutro (16.01.2019).

AKTUALIZACJA 16.01.2019 r. godz. 09.25

Studniówka w ZSP3 w Malborku odbędzie się w niedzielę, 20 stycznia br. Poniedziałek, 21 stycznia br. będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.Czekamy na wasze opinie i komentarze.

 

 

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (99)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Zasmucona
Zasmucona 15.01.2019, 15:47
Mój Boże - paznokcie, fryzury, katering... (po kryjomu papierosy i alkohol), a jednocześnie, w mniemaniu rodziców - DZIECI cierpiące z powodu bezdusznej decyzji dyrekcji szkoły. Żałoba ma to do siebie, że zawsze nadchodzi niespodziewanie! I jeszcze to nieludzkie oczekiwanie, by rozporządzeniem regulować zakres żałoby! Dlaczego nie wynika ona z potrzeby serca, jako również manifest przeciw temu, co się stało... Szanowni Rodzice, macie do odrobienia ważną pracę domową!
nnb
nnb 16.01.2019, 08:39 (odpowiedź do Zasmucona )
Łanie napisała Pani. Lekcja do odrobienia dla rodziców
Smutna
Smutna 15.01.2019, 19:27 (odpowiedź do Zasmucona )
A czy sobotni bal charytatywny w ŻOK-u może być ? Nie ma informacji ,że został odwołany .
Gość
Gość 15.01.2019, 15:42
Prawda kosmetyczka i fryzjer jest najważniejsze od żałoby nie którzy ludzie nie mają serca !!
widz
widz 15.01.2019, 15:34
uszanujcie Prezydenta Adamowicza, trwa żałoba !
Emik
Emik 15.01.2019, 15:21
No najważniejsze są te wizyty u fryzjerów i kosmetyczek... dramat
bgw
bgw 15.01.2019, 16:27 (odpowiedź do Emik)
nie, nie kosmetyczk,i tylko Studnówki palonowane z 5-6 miesięcznym wyprzedzeniem dość kosztowne i trudne w planowaniu. (Nasza odbywa sie w szkole) ogólny koszt to prawie 50.000 zł. Nie stać mnie na zapłacenie kolejny raz :/
Kaśka
Kaśka 15.01.2019, 18:02 (odpowiedź do bgw)
Szanowna/y bgw - jeśli jest możliwość przesunięcia terminu, to uważam, że powinno się to zrobić. I (wiem to dokładnie, bo przerobiłam sama) nie wiąże się to z kosztami, a jeśli już to znikomymi. I proszę nie wmawiać, że koszt 50.000zł zostanie poniesiony jeszcze raz, bo to bzdura! Jedna refleksja -młodzież z Gdańska sama zainicjowała przełożenie balu (a u nich, to większy problem z salą itp) - a w takim Nowym Dworze Gdańskim...przepaść wielka
Ania
Ania 17.01.2019, 03:51 (odpowiedź do Kaśka)
A co z innymi województwami, które w ogóle tego waszego prezydenta nie znały? I owszem, współczują bliskim straty, ale ich życie się wokół niej nie kręci? Dla większości studniówek nie ma szans na inny termin, nie ma możliwości przełożenia, jest tylko odwołanie jedynej w życiu studniówki i to bez możliwości zwrotu opłaconych kosztów, bo odwołanie nie nastąpiło z winy właściciela sali. W mazowieckim duża część studniówek jest w piątek bo w żadną sobotę nie było szans na wolną salę, a i w piątek kilka miesięcy temu już były rezerwacje. To nie ty tracisz oszczędności, wysiłek już włożony, marzenia, plany i jedyną taką okazję, tylko tysiące maturzystów. Tobie łatwo rzucać puste słowa i pomniejszać ich straty, bo nie są twoje!