Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Z powodu żałoby zostaną odwołane studniówki? – pytają zdezorientowani rodzice. MEN i wojewoda odpowiadają. Czekamy na wasze komentarze.

W najbliższy piątek miała się odbyć studniówka w Nowym Dworze Gdańskim. Jak poinformowali nas rodzice uczniów – z powodu tragicznych zdarzeń w Gdańsku bal został odwołany. „Wszystko jest już gotowe. Rozumiemy powagę sytuacji, ale naszym zdaniem podjęta decyzja jest zdecydowanie za daleko idąca” – słyszymy w rozmowie telefonicznej.

- Dlaczego liceum odwołało studniówkę z powodu wydarzeń w Gdańsku? - pyta jeden z rodziców.
„Ja rozumiem, że zginął człowiek, osoba publiczna, ale mimo to uważam, że to nie jest powód, żeby dzieci, które się przygotowywały, które czekały na to, cierpiały przez decyzję szkoły. My, jako rodzice się zastanawiamy co dalej. Przecież wszystko jest ustalone, jest opłacony catering, uczniowie mają poumawiane wizyty u kosmetyczek i fryzjerów, na które też trzeba czekać. Nikt nie odpowiedział nam kiedy odbędzie się bal. Moim zdaniem jest to nieodpowiedzialne. Naraża tylko nas wszystkich na dodatkowy, niepotrzebny stres.”
 

Decyzja jest oczywista – informuje dyrektor szkoły.
- Wojewoda pomorski ogłosił do czasu pogrzebu prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza żałobę na terenie całego województwa. Ze wstępnych informacji wynika, że prezydent ogłosi również żałobę narodową w najbliższą sobotę. Nasza studniówka miała się odbyć z piątku na sobotę, dlatego jeżeli się te wszelkie informacje potwierdzą, to nie ma takiej możliwości, żeby organizować huczne zabawy. Wspólnie z rodzicami staramy się znaleźć wyjście z tej sytuacji. Być może bal odbędzie się w ciągu dwóch najbliższych tygodni – informuje Marian Kwoczek, dyrektor ZS1 w Nowym Dworze Gdańskim.

 

Kuratorium wysłało zapytania do MEN, Ministerstwo potrzebowało czasu, biuro wojewody zdecydowanie podkreśliło, co należy zrobić.
Po telefonie od rodzica pytania w sprawie zadaliśmy Kuratorium Oświaty w Gdańsku. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że organ czeka na wytyczne z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Skontaktowaliśmy się z Anną Ostrowską, rzecznikiem MEN, która poinformowała nas, że postępowanie w tej sprawie powinno zostać określone szczegółowo w rozporządzeniu wojewody.
- Wojewoda powinien jasno określić, jakich imprez w czasie żałoby nie wolno organizować – stwierdziła rzecznik.

Stanowisko biura wojewody jest jednoznaczne.
- Studniówka jest to też impreza kulturalna i zabawa. Na zdrowy rozsądek jest już jasne wykluczenie, skoro jest żałoba. Każdy musi się odnieść do własnego sumienia. Rozumiemy, że to są koszty i spore problemy, ale w obliczu tragedii nie można podjąć innej decyzji – informuje biuro prasowe.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że studniówka ZSP3 w Malborku również zostanie przełożona. Uczniowie poinformowali nas, że bal ma się odbyć dzień później, czyli w najbliższą niedzielę. Dyrektor szkoły w rozmowie z nami poinformował, że oświadczenie w tej sprawie wyda dopiero jutro (16.01.2019).

AKTUALIZACJA 16.01.2019 r. godz. 09.25

Studniówka w ZSP3 w Malborku odbędzie się w niedzielę, 20 stycznia br. Poniedziałek, 21 stycznia br. będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.Czekamy na wasze opinie i komentarze.

 

 

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (99)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Aaa
Aaa 15.01.2019, 17:26
Po pierwsze:Dyrektor Marian Kwoczek,nie Marcin. Po drugie studniówka nie jest odwołana,tylko przełożona,a znając realia najbardziej nad tą zmianą nagimnastykują się wychowawcy i mała grupa zainteresowanych rodziców,którzy zapewne rozumieją sytuację. Najbardziej psioczą i komentują Ci,którzy palcem nie kiwnęli w organizację tej imprezy,tylko jak zwykle są roszczeniowi,bo córeczka będzie musiała przełożyć fryzjera.
Wojtek
Wojtek 15.01.2019, 17:26
Nie rozumiem po co rodzice pytają się o zdanie nauczycieli lub dyrektorów, którzy tu mają najmniej do powiedzenia. Studniówka to impreza organizowana przez rodziców dla uczniów. Nauczyciele jak i sam dyrektor to osoby zaproszone więc kogo obchodzi co ma do powiedzenia?
Janina
Janina 15.01.2019, 17:49 (odpowiedź do Wojtek)
Skoro dyrektor i rodzice według Pana nie mają nic do powiedzenia, to proponuję robić imprezy prywatne i nie zapraszać dyrekcji ani nauczycieli! I wtedy nie będzie to impreza szkolna i "róbta co chceta"
Wojtek
Wojtek 15.01.2019, 18:01 (odpowiedź do Janina)
Była zawsze, jest i zawsze będzie to impreza prywatna organizowana przez rodziców i w całości przez rodziców opłacana. Osoby zaproszone mają możliwość pójść na nią lub nie. Proszę się nie wypowiadać na temat, o którym nie ma Pani pojęcia. Dyrektor nie przyczynił się wcale do organizacji, wręcz przeciwnie
Fifa rafa
Fifa rafa 15.01.2019, 17:18
Rzenójace som wasze wypowiedzi
Ktoś
Ktoś 15.01.2019, 17:10
Nie rozumiem tej całej szopki, gdyby to był papiez, prezydent naszego kraju.. To po tragedii w Smoleńsku była taka afera a tam zginęło o wiele więcej osób.. Większość z nas nawet nie wiedziało jak on wygląda, jakim jest naprawdę człowiekiem, to rodzina i bliscy powinni być w Wielkiej żałobie. Dlaczego my mamy przez to cierpieć?
kiko
kiko 15.01.2019, 18:16 (odpowiedź do Ktoś )
Obyś tylko takie "cierpienia" w życiu miał dzieciaku...
Kacper
Kacper 16.01.2019, 08:19 (odpowiedź do kiko)
Miałem w życiu dużo cierpień i jakoś nigdy nie chciałem by z mojego powodu karać innych, odwołując im ważne wydarzenia...
Gorący koń 69
Gorący koń 69 15.01.2019, 17:06
Na studniówkę czeka się całe życie tak jak na wesela,a to że zajebali prezydenta (pomijając fakt chujowej ochrony na takich wydarzeniach) nie może ingerować w plany ludziom, możemy to uczcić minutą ciszy.
Myślę że niektórzy nawet nie wiedzieli kto jest prezydentem w Gdańsku, ale do oceniania są pierwsi.
G.
G. 15.01.2019, 17:53 (odpowiedź do Gorący koń 69)
Ja nie wierzę w to co czytam. Język i forma wypowiedzi od razu wskazują na poziom piszącego. Nawet komentarz jest tu zbędny. Ps. A jeśli ktoś, kto mieszka w województwie pomorskim i jest uczniem liceum (więc rozumiem że powinien być w miarę inteligentnym człowiekiem) nie wie, kto jest prezydentem miasta wojewódzkiego, to chyba o czymś świadczy
M.
M. 15.01.2019, 17:20 (odpowiedź do Gorący koń 69)
Do ,, Gorący Koń 69" +,,Ktoś" - żal d,,,,..ściska na wasze teksty i poziom wypowiedzi.
Gorący koń 69
Gorący koń 69 15.01.2019, 17:24 (odpowiedź do M.)
Napisałem wprost by taka osoba jak Pan/Pani zrozumiała
Pozdrawiam.
M.
M. 15.01.2019, 17:40 (odpowiedź do Gorący koń 69)
Zamiast dalszej polemiki proponuję przeczytać ,,ze zrozumieniem " własną pierwszą wypowiedź np. słowa -,,zajebali prezydenta"
To ,że nie jest to żadna szopka zrozumieli także liderzy partii rządzącej i Pan Prezydent Duda.
Ktoś
Ktoś 15.01.2019, 17:26 (odpowiedź do Gorący koń 69)
Wypowiedź w stylu,, żal du.. Ściska,, to na pewno jest na poziomie, mogę nawet pani/panu powiedzieć jakim. ZEROWYM
M.
M. 15.01.2019, 17:37 (odpowiedź do Ktoś )
Zamiast dalszej polemiki proponuję przeczytać ,,ze zrozumieniem " własną pierwszą wypowiedź np. słowa -,,Nie rozumiem tej całej szopki" . To ,że nie jest to żadna szopka zrozumieli także liderzy partii rządzącej i Pan Prezydent Duda.