Wydanie nr 227/2020, Piątek 14.08.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Alfred, Euzebiusz, Atanazja, Kalikst, Dobrowoj, Maksymilian, Dobrowoja, Machabeusz, Ursycyn, Majnard
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Z powodu żałoby zostaną odwołane studniówki? – pytają zdezorientowani rodzice. MEN i wojewoda odpowiadają. Czekamy na wasze komentarze.

W najbliższy piątek miała się odbyć studniówka w Nowym Dworze Gdańskim. Jak poinformowali nas rodzice uczniów – z powodu tragicznych zdarzeń w Gdańsku bal został odwołany. „Wszystko jest już gotowe. Rozumiemy powagę sytuacji, ale naszym zdaniem podjęta decyzja jest zdecydowanie za daleko idąca” – słyszymy w rozmowie telefonicznej.

- Dlaczego liceum odwołało studniówkę z powodu wydarzeń w Gdańsku? - pyta jeden z rodziców.
„Ja rozumiem, że zginął człowiek, osoba publiczna, ale mimo to uważam, że to nie jest powód, żeby dzieci, które się przygotowywały, które czekały na to, cierpiały przez decyzję szkoły. My, jako rodzice się zastanawiamy co dalej. Przecież wszystko jest ustalone, jest opłacony catering, uczniowie mają poumawiane wizyty u kosmetyczek i fryzjerów, na które też trzeba czekać. Nikt nie odpowiedział nam kiedy odbędzie się bal. Moim zdaniem jest to nieodpowiedzialne. Naraża tylko nas wszystkich na dodatkowy, niepotrzebny stres.”
 

Decyzja jest oczywista – informuje dyrektor szkoły.
- Wojewoda pomorski ogłosił do czasu pogrzebu prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza żałobę na terenie całego województwa. Ze wstępnych informacji wynika, że prezydent ogłosi również żałobę narodową w najbliższą sobotę. Nasza studniówka miała się odbyć z piątku na sobotę, dlatego jeżeli się te wszelkie informacje potwierdzą, to nie ma takiej możliwości, żeby organizować huczne zabawy. Wspólnie z rodzicami staramy się znaleźć wyjście z tej sytuacji. Być może bal odbędzie się w ciągu dwóch najbliższych tygodni – informuje Marian Kwoczek, dyrektor ZS1 w Nowym Dworze Gdańskim.

 

Kuratorium wysłało zapytania do MEN, Ministerstwo potrzebowało czasu, biuro wojewody zdecydowanie podkreśliło, co należy zrobić.
Po telefonie od rodzica pytania w sprawie zadaliśmy Kuratorium Oświaty w Gdańsku. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że organ czeka na wytyczne z Ministerstwa Edukacji Narodowej. Skontaktowaliśmy się z Anną Ostrowską, rzecznikiem MEN, która poinformowała nas, że postępowanie w tej sprawie powinno zostać określone szczegółowo w rozporządzeniu wojewody.
- Wojewoda powinien jasno określić, jakich imprez w czasie żałoby nie wolno organizować – stwierdziła rzecznik.

Stanowisko biura wojewody jest jednoznaczne.
- Studniówka jest to też impreza kulturalna i zabawa. Na zdrowy rozsądek jest już jasne wykluczenie, skoro jest żałoba. Każdy musi się odnieść do własnego sumienia. Rozumiemy, że to są koszty i spore problemy, ale w obliczu tragedii nie można podjąć innej decyzji – informuje biuro prasowe.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że studniówka ZSP3 w Malborku również zostanie przełożona. Uczniowie poinformowali nas, że bal ma się odbyć dzień później, czyli w najbliższą niedzielę. Dyrektor szkoły w rozmowie z nami poinformował, że oświadczenie w tej sprawie wyda dopiero jutro (16.01.2019).

AKTUALIZACJA 16.01.2019 r. godz. 09.25

Studniówka w ZSP3 w Malborku odbędzie się w niedzielę, 20 stycznia br. Poniedziałek, 21 stycznia br. będzie dniem wolnym od zajęć dydaktycznych.Czekamy na wasze opinie i komentarze.

 

 

 

Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy
Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (99)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
Mama
Mama 16.01.2019, 10:51
Cos dla mnie jest niezrozumiałe nie przerwano WOŚP wręcz zachęcano do dalszej zabawy a nasze dzieci zmusza się do żałoby . Uważam że minuta ciszy w zupełności by wystarczyła
Ania
Ania 17.01.2019, 03:30 (odpowiedź do Mama )
Brawo! Bardzo trafne spostrzeżenie. Jak widać są równi i równiejsi co do prawa do imprezowania... :(
Iza
Iza 16.01.2019, 10:33
Sytuacje kompletenie nie na miejscu. Żałoba Narodowa?!
Minutą ciszy również można uczcić czyjąś pamieć.
A teraz studniówki do odwłonia jakieś 2-3 dni przed (nasz obecny rząd lubi chyba działać na ostatnią chwilę i stawiać ludzi pod murem).

Przecież sama zmiana rezerwacji i całej obsługi to wyzwanie, czasami nawet niemożliwe i tylko dlatego że (ujmę to bardzo eufemistycznie) ministerstwo edukacji/nasz rząd "lecą w kulki".

Porażka!
Adam
Adam 16.01.2019, 10:23
Wydatek studniówkowy to około 1200zł. Piękna ofiara w imię niewiadomo czego. Ciekawe czy stypy odwołają? Po prostu kpina z obywatela.
Sk
Sk 16.01.2019, 16:18 (odpowiedź do Adam)
Współczuję takich wydatków... Szaleństwo i przesada
Inny rodzic
Inny rodzic 16.01.2019, 10:00
Ludzie, o czym wy piszecie? Rzęsy? Fryzjer? Kosmetyczka? Nie ma to jak być PUSTORAKIEM:( ŻAL.
Mama
Mama 16.01.2019, 17:22 (odpowiedź do Inny rodzic)
Jaki żal człowieku każdy ma prawo decydować jak chcę spędzić studniówkę czy bal czy przed komputerem ale powinien być wybór a nie zakazy!!!!
Michał
Michał 16.01.2019, 09:27
Paranoją jest że jakiś samorządowiec umarł to żałoba na cały kraj co on dobrego dla Polski zrobił bohater czy co