Wydanie nr 184/2020, Czwartek 2.07.2020
imieniny: pokaż (8 imion)Otto, Urban, Martynian, Bożydar, Juda, Niegosława, Switun, Juwenalis
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Gmina Miłoradz z rekordem podczas 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

  • Wydanie nr 184/2020
  • 14 stycznia 2019, 13:06
  • Redakcja
  • Wiadomości
Raz w roku, w drugą niedzielę stycznia mimo zimowej aury za oknem, serca Polaków rozgrzewają się do czerwoności. 13 stycznia br. już po raz 27 odbył się finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku zebrane pieniądze zostaną wykorzystane na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla dziecięcych szpitali specjalistycznych. Są to placówki z oddziałami II i III stopnia referencyjności, w których udziela się specjalistycznej diagnozy oraz pomocy medycznej najciężej chorującym dzieciom. W naszym kraju funkcjonuje prawie 50 takich szpitali, które swoim zasięgiem obejmują teren całej Polski.

W hali sportowej Zespołu Szkół i Przedszkola w Miłoradzu po raz kolejny odbyło się wspólne „orkiestrowanie”, które poprowadzili DJ Marmax i DJ Moroz. Tym razem sztabowi miłoradzkiego WOŚP – u partnerował Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Miłoradzu i stowarzyszenie „Młodzi na Żuławach”. W organizację 27 finału zaangażowali się również nauczyciele i uczniowie ZSiP w Miłoradzu.

W programie były m.in: prezentacje artystyczne dzieci i młodzieży z terenu gminy, kiermasz domowych wypieków, loteria fantowa i możliwość przejażdżki wozami strażackimi OSP. Nie zabrakło również licznych animacji i atrakcji dla najmłodszych. Sztab orkiestrowy przygotował dla uczestników m.in: dmuchaną zjeżdżalnię, malowanie twarzy oraz orkiestrową fotobudkę.

Szef miłoradzkiego sztabu WOŚP, Anna Celiowska – Nietrzebka podkreśliła, że liczba osób przybyłych do hali sportowej na tę imprezę, mile zaskoczyła organizatorów. Można mówić o rekordzie w frekwencji osób przybyłych wspólnie świętować tegoroczny finał. Było imponująco dużo osób, które chętnie brały udział w licznych licytacjach i aukcjach, podczas których mogli nabyć m.in. koszulkę z autografami zawodników Lechii Gdańsk, atrybuty kibica Delty Miłoradz, wielki orkiestrowy tort, zaproszenia VIP na koncert Patrycji Markowskiej w Ergo Arenie, obrazy autorstwa wójta Arkadiusza Skorka, a także mnóstwo gadżetów ofiarowanych przez sponsorów. Na chętnych czekały również kalendarze, kubki, koszulki, książki, płyty, a także vouchery na usługi fryzjerskie, kosmetyczne czy restauracyjne.

Podczas tegorocznego, 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Miłoradzu pobito nowy rekord. Zebrano o wiele więcej pieniędzy, niż w latach poprzednich. Wynik jest imponujący – 17 221, 30 zł. Gratulujemy i zachęcamy do obejrzenia materiału wideo.

 

W podkładzie materiału użyto hymn Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

 

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.