Wydanie nr 192/2020, Piątek 10.07.2020
imieniny: pokaż (14 imiona)Filip, Aniela, Samson, Zacheusz, Witołd, Amalberga, Sylwan, Witalis, January, Aleksander, Rufina, Rzędziwoj, Engelbert, Askaniusz
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

"Mierzeja po-MORZE" wspólnie posprzątajmy plaże w Sztutowie.

fot. Facebook Gmina Sztutowo
Po ostatnim sztormie, który wyrządził znaczne szkody na plażach w gminie, pojawił się pomysł wspólnego posprzątania śmieci, które w dużej ilości wyrzuciło na brzeg morze.

Urząd Gminy zachęca więc gorąco wszystkich mieszkańców, którzy mają czas i możliwość, aby zaangażowali się w akcję "Mierzeja po-MORZE". W Urzędzie Gminy w Sztutowie można odebrać worki na śmieci oraz robocze rękawice, a także mniejsze worki na plastikowe zakrętki (które później można przekazać do szkoły, przedszkola lub świetlicy środowiskowej) i na zimowy porządkowy spacer wybrać się na dowolnie wybrany odcinek plaży w dogodnym dla siebie czasie. Wypełnione worki ze śmieciami zostawiamy przy wejściach na plaże - pracownicy Urzędu Morskiego będą je systematycznie zabierać.

Działania w kierunku uprzątnięcia plaży zostały już podjęte. Zaangażowali się m.in.: Urząd Morski, WWF, Szkoła Podstawowa w Sztutowie, sołtysi i świetlice środowiskowe.

Info i foto: Facebook Gmina Sztutowo

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.