Wydanie nr 194/2020, Niedziela 12.07.2020
imieniny: pokaż (11 imion)Feliks, Paweł, Leon, Epifania, Jan Gwalbert, Leona, Weronika, Euzebiusz, Andrzej, Henryk, Natan
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Naturalne i syntetyczne produkty do pielęgnacji skóry

Naturalne i syntetyczne produkty do pielęgnacji skóry fot. Naturalne i syntetyczne produkty do pielęgnacji skóry
Naturalne sposoby pielęgnacji skóry przeżywają ostatnimi czasy istny renesans. Na taki stan rzeczy składają się dwa główne powody. Po pierwsze, coraz więcej osób zaczyna zdawać sobie sprawę z potencjalnych zagrożeń, jakie niesie za sobą intensywne korzystanie z kosmetyków syntetycznych. Po drugie zaś, rozwój naszego regionu, a także powszechna globalizacja sprawiły, iż dostęp do wielu interesujących preparatów naturalnych jest najzupełniej powszechny.

Naturalne kontra syntetyczne

Przez setki lat zarówno kobiety, jak i mężczyźni stosowali naturalne substancje w celu odmłodzenia skóry, przyspieszenia gojenia ran i blizn, czy też z myślą o jej ochronie: w zimnych regionach świata przed mrozem, w gorących - przed upałem i niszczycielskim działaniem promieni słonecznych.

Dwudziesty wiek to okres upowszechnienia się preparatów syntetycznych, głośno zachwalanych w sloganach reklamowych i kuszących szybko osiąganymi efektami. Wyraźnie ciszej wspomina się zaś o długoterminowych konsekwencjach ich stosowania. Na tym polu zdecydowanie korzystniej wypadają produkty naturalne, które powróciły do łask między innymi ze względu na większą świadomość konsumentów.

Producenci prześcigają się natomiast w opracowywaniu coraz to nowych receptur, niekiedy wykorzystując rośliny niekojarzone powszechnie z pielęgnacją skóry. Przykładem mogą być olejki na bazie konopi, oferowane na polskim rynku między innymi przez https://nordicoil.pl.

 

Jakie składniki są najlepsze?

Do produkcji naturalnych kosmetyków używa się wielu różnych substancji. Wybór konkretnego preparatu stanowi więc w dużym stopniu kwestię osobistych preferencji. Popularny jest choćby olej kokosowy, choć najnowsze badania mogą sugerować, że jego właściwości nie są tak rewelacyjne, jak podejrzewało się jeszcze kilka lat temu.

 

Jeśli szukamy czegoś z nutką ekstrawagancji, nie ma przeciwwskazań, aby sięgnąć po wspomniany wyżej olej konopny. Do tej samej kategorii zaliczymy również olej arganowy, pozyskiwany z drzewa, które rośnie tylko w jednym kraju na całym świecie.

 

Jeśli zaś naszym priorytetem jest przede wszystkim niska cena, warto zainteresować się preparatami do pielęgnacji skóry, jakie możemy przygotować samodzielnie w warunkach domowych, korzystając z powszechnie dostępnych w sklepach produktów. Za przykład mogą posłużyć maseczki owocowe - z:

  • banana,
  • pomarańczy,
  • moreli, jabłka,
  • cytryny i wielu, wielu innych owoców.

 

Szukając naturalnych sposobów poprawy kondycji naszej skóry, nie musimy koniecznie sięgać po typowe kosmetyki. Jedną z alternatyw jest choćby sól morska do kąpieli, która na dodatek pomoże nam skutecznie odprężyć się po stresującym dniu.

Naturalne i syntetyczne produkty do pielęgnacji skóry
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wasze informacje


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.