Wydanie nr 273/2020, Wtorek 29.09.2020
imieniny: pokaż (17 imion)Cyriak, Dadzbog, Dadzboga, Lutwin, Dariusz, Franciszek, Fraternus, Gabriel, Gajana, Grimbald, Michalina, Michał, Mikołaj, Rafał, Rypsyma, Teodota, Ludwin
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

W sylwestrową noc wyskoczył z 2 piętra – malborskie służby mundurowe podsumowały działania.

  • Wydanie nr 273/2020
  • 2 stycznia 2019, 15:00
  • Redakcja
  • Na sygnale
  • 3 komentarze
W minionym czasie malborskie służby mundurowe miały bardzo dużo pracy. M.in. zatrzymały dwie poszukiwane osoby oraz nietrzeźwego kierowcę, wiele razy wyjeżdżały do powalonych drzew na jezdni, a w sylwestrową noc do mężczyzny, który wyskoczył z 2 piętra.

W dniu 26 grudnia 2018 r. strażnicy miejscy patrolując ul. Mickiewicza zauważyli kierowcę samochodu osobowego marki VWGolf, który nie stosował się do znaków poziomych tzw. linii ciągłych i zaparkował pojazd w miejscu niedozwolonym. W trakcie legitymowania okazało się, że 30 – letni kierowca nie posiada uprawnień do kierowania samochodem, auto nie miało od ponad dwóch lat ważnego przeglądu technicznego, a ponadto od kierującego wyczuwalna była woń alkoholu. Wezwany na miejsce patrol policji po przebadaniu stwierdził, że zatrzymany miał w wydychanym powietrzu 0,15 mg/l alkoholu. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzi KPP w Malborku.

Miniony weekend dla funkcjonariuszy malborskiej policji był dość pracowity.

Mundurowi interweniowali kilkadziesiąt razy. Zgłoszenia dotyczyły głównie zakłócania porządku publicznego lub ciszy nocnej oraz domowych awantur. Na terenie powiatu malborskiego doszło do jednego zdarzenia drogowego. Policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę, a także kierowcę samochodu osobowego, który przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 57 km/h. Udało im się również zatrzymać dwie poszukiwane osoby.

Również malborscy strażacy mieli sporo pracy z początkiem nowego roku.

31.12.2018 po godz. 20 doszło do pożaru sadzy w kominie domu w Malborku przy ul. Jagiellońskiej. Zadysponowano 3 zastępy JRG Malbork, brak osób poszkodowanych.

01.01.2019 o godz. 00:35 dyżurny otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna skoczył z II piętra z bloku przy ul. Henryka Sienkiewicza w Malborku. Zadysponowano 2 zastępy JRG Malbork. Policja była już na miejscu zdarzenia. Mężczyzna z widocznym krwotokiem nosa o własnych siłach wrócił do mieszkania – odmówił udzielenia pomocy medycznej. Po dojeździe ZRM przekazany pod ich opiekę.

01.01.2019 o godz. 12:54 zgłoszono blokadę ruchu na drodze w Malborku na ul. Parkowej przez przewrócone drzewo. Zadysponowano 1 zastęp JRG Malbork.

01.01.2019 o godz. 14:10 odebrano zgłoszenie o plamie oleju na jezdni w Kościeleczkach gm. Malbork. Zadysponowano 1 zastęp JRG Malbork.

01.01.2019 o godz. 16:11 kolejne zgłoszenie. Tym razem cofnięcie się gazów spalinowych z przewodu kominowego do mieszkania przy ul. Armii Krajowej w Malborku. Zadysponowano 1 zastęp JRG Malbork, brak osób poszkodowanych.

02.01.2019 godz. 9:43 i zgłoszenie o powalonym drzewie, które zerwało linię energetyczną w Lisewie Malborskim gm. Lichnowy. Zadysponowano 1 zastęp OSP Lisewo Malborskie, brak osób poszkodowanych.

02.01.2019 godz. 10:29 i kolejne zgłoszenie o powalonym drzewie na jezdni, które częściowo blokuje ruch na drodze w Lipince gm. Nowy Staw. Zadysponowano 1 zastęp OSP Nowy Staw, brak osób poszkodowanych.

02.01.2019 godz. 10:59 i tym razem powalone drzewo na jezdni (DK 22) częściowo blokuje ruch na drodze w Gnojewie gm. Miłoradz. Zadysponowano 1 zastęp OSP Miłoradz, brak osób poszkodowanych.

02.01.2019 o godz. 10:50 dyżurny odebrał wezwanie o tlenku węgla w mieszkaniu przy ul. Wybickiego w Malborku. Zadysponowano 1 zastęp JRG Malbork, brak osób poszkodowanych.

02.01.2019 godz. 12:25 i pożar sadzy w kominie w Dębinie gm. Nowy Staw. Zadysponowano 3 zastępy JRG Malbork i 2 zastępy OSP Nowy Staw, brak osób poszkodowanych.

02.01.2019 o godz. 13:18 kolejne wezwanie do powalonego drzewa na jezdni, które blokuje ruch na drodze w Chlebówce gm. Nowy Staw w kierunku na Świerki. Zadysponowano 1 zastęp OSP Nowy Staw, brak osób poszkodowanych.

02.01.2019 godz. 13:46 wezwanie do powalonego drzewa na jezdni (DK 22), które blokuje ruch na drodze w Królewie gm. Stare Pole. Zadysponowano 1 zastęp OSP Stare Pole, brak osób poszkodowanych.

Informację przesłał nam komendant Straży Miejskiej w Malborku, Tomasza Farysej, w imieniu KPP w Malborku informacji udzieliła rzecznik prasowy, asp. Katarzyna Marczyk, a w imieniu PSP w Malborku bryg. Robert Licznerski, rzecznik prasowy malborskiej straży pożarnej.

Redakcja
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Na sygnale


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.

 
sasin
sasin 02.01.2019, 17:46

…………………………KATECHIZM PRAWDZIWEGO PISOWCA………..

Oto podstawowe zasady:
1/ Kłam.
Kłam bezczelnie, każdego dnia, patrząc przy tym rozmówcy prosto w oczy - rozmówca może nie mieć pod ręką dowodów na Twoje kłamstwo, może mieć skrupuły przed powiedzeniem przykrej opinii o Tobie, może być zaskoczony Twoją bezczelnością.
2/ Zmieniaj temat rozmowy.
Gdy pytają Cię o ordynarne odzywki grubej posłanki Kryśki Pawłowicz, albo o konfabulacje Morawieckiego, albo o wyniki pracy tzw. Podkomisji (gdzie kosi kaskę Świroni i jego kumple), natychmiast zacznij opowiadać o zdradzie Tuska i o zaprzaństwie Schetyny.
Nigdy nie mów na temat, zmuszaj rozmówcę do skupienia się na Twoich urojeniach i chorych wizjach.
3/ Mów bardzo źle o swoich politycznych konkurentach.
Pamiętaj, aby każdego dnia wypowiedzieć się obrzydliwie o swoich wrogach politycznych: o gorszym sorcie, o sędziach notorycznie kradnących czekoladę w sklepie, o zdradzieckim Tusku, o biurokratach z Brukseli, którzy chcą narzucić swoją wolę naszej kochanej Ojczyźnie, o obcokrajowcach roznoszących choroby zakaźne.
Ani jednego dobrego słowa.
Masz ich odczłowieczyć, masz sprawić, by zasługiwali na niesławę i powszechną pogardę.
4/ Odwracaj kota ogonem.
Gdy właśnie przegrałeś proces, mów, że to kolosalna porażka Twoich przeciwników. Gdy udowodnili Ci kłamstwo, twierdź, że białe jest czarne. Gdy biłeś żonę albo kierowałeś autem napity, mów, że masz sobowtóra albo że policja działa na zlecenie wrogów "dobrej zmiany".
Prawdziwy Pisowiec nigdy się nie cofa, nie ma żadnych skrupułów, nie istnieje dla niego żadna bariera etyczna, której nie można przekroczyć w obronie swojej sekty. I oczywiście - bezwarunkowo słucha partyjnego kierownictwa"

Ojciec Chrzestny Mafii „KACZORNOSTRA”
Żoliborz
tola
tola 02.01.2019, 19:10 (odpowiedź do sasin)
Łatw sobie już miejsce w Kocborowie Tworkach albo Morawicy
.......
....... 02.01.2019, 17:55 (odpowiedź do sasin)
Co za dureń wypisuje takie bzdury.