Wydanie nr 271/2020, Niedziela 27.09.2020
imieniny: pokaż (12 imiona)Przedbor, Urban, Gaja, Amadeusz, Gajusz, Mirela, Adolf, Adolfa, Zybart, Zybert, Zybracht, Zygbert
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Malbork: Jest zielone światło dla modernizacji bulwaru, miejskiego placu zabaw i rozbudowy przystani.

Komisja Europejska wydała pozytywną decyzję w sprawię dotacji na modernizacje bulwaru nad Nogatem i terenów rekreacyjnych w parku północnym. W ramach projektu w Malborku planowana jest modernizacja części bulwaru miejskiego, budowa edukacyjnego placu zabaw, a także opracowanie dokumentacji technicznej dotyczącej renowacji budynku zabytkowego Ratusza

Temat przebudowy terenów nad Nogatem ciągnie się od kilkunastu lat. W tym czasie powstawały liczne koncepcje i pomysły na stworzenie w Malborku przestrzeni wypoczynkowo-rekreacyjnej z prawdziwego zdarzenia. Obecnie można już powiedzieć o sukcesie i pozytywnym finale. Mimo, że do momentu wbicia pierwszej łopaty minie jeszcze sporo czasu, już możemy się cieszyć, gdyż fundusze na ten cel zostały przyznane.

Obecnie oczekujemy na przekazanie ze strony grantodawcy listy dokumentów niezbędnych do podpisania umowy o dofinansowanie oraz wyznaczenie terminu jej podpisania. Z ustaleń Wydziału Inżynierii i Pozyskiwania Środków Pozabudżetowych UM wynika, że powinno się to odbyć w pierwszym półroczu 2019 – czytamy na oficjalnym profilu miasta.

Roman Milanowski, główny inżynier miasta zaznacza, że podpisanie umowy może się odbyć na przełomie maja i czerwca. Realizacja inwestycji potrwa około roku. Prace renowacyjne bulwaru będą wykonywane od plaży miejskiej do schodów przy murach zamku. W parku natomiast zostanie zagospodarowany teren zielony po dawanych ogródkach działkowych. W tym miejscu powstanie m.in. edukacyjny plac zabaw.

Z naszych ustaleń wynika, że przetarg najprawdopodobniej zostanie podzielony na dwie odrębne inwestycje, które będą wykonywane w tym samym czasie. Koszt realizacji całego projektu wynosi ok. 10 milionów złotych. Dofinansowanie w tym przypadku sięgać będzie aż 90%.

Zostanie odcinek między zamkiem a drewnianym mostem.
Jak dotąd nie udało się przeforsować projektu dotyczącego wspólnej inwestycji zamku i miasta na przebudowę odcinka bulwaru wzdłuż murów zamkowych. Muzeum przy tej inwestycji miałoby zmodernizować część oświetlenia warowni. Niestety jak dotąd nie ma pozytywnych informacji w tej sprawie.

TAK - dla rozbudowy przystani.
Kolejną dobrą informacją jest decyzja o przyznaniu dofinansowania na rozbudowę przystani żeglarskiej w parku. W tym przypadku prace również mogą być wykonywane na przełomie 2019 i 2020 roku.

 

 
Robert Bychowski
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.