Wydanie nr 225/2020, Środa 12.08.2020
imieniny: pokaż (7 imion)Łukasz, Filip, Mateusz, Anita, Julia, Robert, Lech
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku „Szkołą z Życiem”.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku „Szkołą z Życiem”. fot. Agnieszka Jeronim ZSP nr 3
12 grudnia 2018 roku, w Parku Naukowo – Technologicznym w Gdyni odbyła się gala wręczenia certyfikatów „Szkoły z Życiem” oraz „Pedagoga z Życiem”, przyznawanych przez Kuratorium Oświaty w Gdańsku oraz fundację DKMS szkołom, które zaangażowały się w akcję edukacyjną #komórkomania oraz w organizację Dnia Dawcy Szpiku. Wśród wyróżnionych szkół znalazł się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3.

ZSP nr 3 w tym roku jako jedyna w mieście włączyła się do organizacji tego wydarzenia. Przez cały październik trwała kampania informacyjna na temat nowotworów krwi, prowadzona przez nauczycieli biologii – p. Ilonę Rażewską i p. Annę Bartczak oraz przez wychowawców klas. Uczniowie wszystkich klas – od pierwszej do czwartej – mieli szansę dowiedzieć się jak najwięcej na temat znaczenia krwiotwórczych komórek macierzystych w walce z nowotworami.

Dzięki przygotowanym przez fundację DKMS materiałom edukacyjnym mogliśmy poznać fakty oraz obalić mity związane z dawstwem szpiku kostnego.

Finałem akcji był Dzień Dawcy Szpiku, 30 października szóstka przeszkolonych wolontariuszy – uczniów szkoły – zarejestrowała aż 21 potencjalnych dawców.
Hasło „Człowiek nie jest sam, choć na krańcu nadziei by stał” znalazło szeroki wydźwięk w działaniach uczniów szkoły. W podziękowaniu, szkolna reprezentacja organizatorów akcji DKMS (koordynator projektu p. Agnieszka Jeromin oraz wolontariusze – Bartosz Urtnowski i Maciej Nowak) odebrała dyplom oraz podziękowania z rąk p. Małgorzaty Bielang – Pomorskiego Wicekuratora Oświaty, oraz p. Sylwii Zakrzewskiej – koordynatora projektu #komórkomania.

Po wysłuchaniu historii osób, które same potrzebowały szpiku kostnego lub były jego faktycznymi dawcami nie mamy żadnych wątpliwości – warto włączyć się do tak szlachetnej akcji, bo… mamy to w genach. 

Info i foto: Agnieszka Jeronim ZSP nr 3

Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Wiadomości


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.