Wydanie nr 187/2020, Niedziela 5.07.2020
imieniny: pokaż (10 imion)Zoe, Marta, Wilhelm, Trofima, Antoni, Przybywoj, Bartłomiej, Jakub, Filomena, Karolina
ReklamaKontakt
  • tvregionalna24.pl
  • zulawyimierzeja24.pl
  • tvsztum.pl
  • tvdzierzgon.pl

Trzy medale malborskich zawodników Klub Kyokushin Karate na zawodach XXXV Pucharu Polski Seniorów oraz XV Puchar Polski Juniorów

Trzy medale malborskich zawodników Klub Kyokushin Karate na zawodach XXXV Pucharu Polski Seniorów oraz XV Puchar Polski Juniorów fot. Marcin Wiśniewski
8 grudnia br. w Szczecinku odbył się Puchar Polski w Karate. Zjechało około 450 zawodników z całej Polski. Pełna nazwa imprezy to XXXV Puchar Polski Seniorów Kyokushin Karate i XV Puchar Polski Młodzików, Juniorów, Juniorów Młodszych. Organizatorem zawodów był Szczecinecki Klub Kyokushin Karate. Sędzią głównym był Shihan Edward Urbańczyk.

Turniej rozpoczął się od wczesnych godzin porannych i trwał cały dzień. Do godziny 12 zawodnicy prezentowali formy kata. Później rozpoczęły się walki. Oficjalne rozpoczęcie nastąpiło o godzinie 15.00. Malborski Klub Kyokushin Karate reprezentowali Senpai: Miłosz Wolak, Monika Matlewska oraz Maciej Wójtowicz. Kierownikiem drużyny była Sensei Sylwia Mackiewicz.

W pierwszej części zawodów t.j. kata mieliśmy jednego reprezentanta Miłosza Wolaka. Miłosz w swojej kategorii junior 16-17 lat zajął drugie miejsce.
Drugą częścią zawodów było kumite. Do tej rywalizacji przystąpiła trójka naszych zawodników. Miłosz kategoria junior 16-17 lat -65kg, Monika juniorka 16-17 lat -60kg oraz Maciej junior młodszy +65kg.
 
Miłosz wygrał pierwszą walkę przed czasem przez ippon, drugą walkę przez wskazanie sędziów, niestety trzecią przegrał przez wskazanie sędziów na przeciwnika. Ostatecznie dało mu to trzecie miejsce w tym prestiżowym turnieju.
Monika po dobrej walce, przegrała ze swoją przeciwniczką przez wskazanie sędziów.
Maciej nie dał szans swoim rywalom i po wygraniu dwóch walk dostał się do finału. Niestety w finale poległ swojemu przeciwnikowi przegrywając przez wazari.
 
Dorobek medalowy Malborskiego Klubu Kyokushin Karate z tej imprezy to 3 medale. Dwa srebrne oraz jeden brązowy. Puchar Polski Kyokushin to bardzo prestiżowe zawody, w których uczestniczą zawodnicy z wszystkich organizacji kyokushin w Polsce. Zawody w Szczecinku kończą starty naszych zawodników w tym roku. Kolejne zawody już w marcu.
Malborski Klub Kyokushin Karate pragnie podziękować Sensei Sylwi Mackiewicz za opiekę nad drużyną oraz kibicom z Malborka i Sztumu, którzy przyjechali na zawody dopingować naszych zawodników.
 
 
 
Info i foto: Marcin Wiśniewski
Katarzyna De Guzman
Przejdź do komentarzy

Powiązane artykuły

Kamery On-Line

Podziel się:
Oceń:
Tagi

Zobacz więcej z kategorii Sporty walki


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe i naruszające regulamin będą usuwane.